‘Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülü’ Büyükekşi’nin

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından bu yıl altıncısı verilen ödül, iş dünyasından siyasete ve akademi dünyasından medyaya kadar geniş bir yelpazeden büyük bir titizlikle belirlenen adaylar arasından özel bir değerlendirme sonucunda seçiliyor. Tanıtıma ve bilinirliğe katkı sağlayan insanlara verilen ödül geçmiş yıllarda Dr. Mehmet Öz, iş insanı Hamdi Ulukaya gibi isimlere verildi.

Büyükekşi, yeniliğin değerini en iyi bilenlerdendir

Akedemisyen ve öğrencilerle birlikte iş dünyasından isimlerin de katıldığı bir ödül töreni gerçekleştiren Bahçeşehir Üniversitesi'nin (BAU) Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada “Bahçeşehir Üniversitesi olarak; gelişen Türkiye’nin varlığına ve insanlığa değerler katan insanlarımıza şükran duyuyoruz. Ülkemiz ihracatının artırılması yönünde gece gündüz çalışan ve pek çok yeniliğe öncülük ederek başarılı sonuçlara imza atan Büyükekşi, yeniliğin değerini en iyi bilenlerdendir" diye belirtti. Şenay Yalçın, Büyükekşi'nin çizdiği yolun öğrencilere aşılamak istedikleri değerlerle birebir örtüştüğünü vurgulayarak, "TİM başkanlığını; en büyük ve en önemli lafı söylemenin değil, en yapılabilir çözümü üretmenin makamı olarak tarif ederek, Başkanlık görevini uluslararası ölçüde başarılarla ifade etmektedir. Büyükekşi´nin çizdiği yol; öğrencilerimize aşılamayı ilke edindiğimiz çalışkanlık, kararlılık, yüksek hedefler belirleyip onlara doğru ilerleme azmi; iş ahlakı, girişimcilik ruhu, uluslararası iletişim becerisi ve en önemlisi ahlaki değerler ile birebir örtüşmektedir” dedi.

Benim için çok farklı bir ödül

Aldığı ödülün kendisi için önemine değinen TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise yaptığı konuşmada duygularını şu sözlerle ifade etti: “Geçmişe baktığımda bugüne kadar bu ödüle birçok önemli ismin layık görüldüğünü öğrendim. Bugün altıncısını almak da bana nasip oldu. Bahçeşehir Üniversitesi ödül komitesine ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığını yürütüyorum. Çok ödül aldım ama bu ödül benim için çok farklı. Biz çalışmalarımızda her zaman gençliğe, yeniliğe vurgu yapıyoruz. Ben 23 yaşında üniversiteden mezun olduğum zaman hemen kendi şirketimi kurdum. Gençlere önerim, girişimcilik ruhuyla hayallerinin peşinden gitmeleridir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün de dediği gibi çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. Bu nedenle hepinize çok çalışıp ülkemizi layık olduğu yere getirmenizi diliyorum” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.