UNICERA, bu yıl alanını %25 büyüterek, kapılarını açıyor

Özel Ekler - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Türkiye’nin önde gelen ihtisas fuarlarından İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA), 27 Şubat-3 Mart 2018 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de yapılıyor. Bu yıl alanı yüzde 25 büyütülen fuara 130 ülkeden ziyaretçi beklendiğini belirten CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, fuarı holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TIMDER) iş birliği ile düzenlediklerini iletti. Şenel, İspanya Banyo Ekipmanları Derneği (ASEBAN), İtalyan Seramik Makineleri ve Ekipmanları Üreticileri Birliği (ACİMAC), Confindustria Ceramica İtalia’nın (EDI. CER SPA) yanı sıra Italian Trade Agency (ITA) kuruluşları tarafından desteklenen UNICERA’ya 10 bini yabancı olmak üzere 80 bin katılımcının beklendiğini söyledi.

Binin üzerinde firmanın katılması bekleniyor

Türkiye seramik sektörünün büyüklüğünün; fiyat avantajı, kolay ulaşılabilirlik ve kaliteli üretimle 3 milyar dolara ulaştığını belirten Şenel, sektörün UNICERA ile Amerika, Afrika, Asya ve Uzakdoğu ülkelerinde etkinliğini artırmayı hedeflediğini kaydetti. Banyo, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak, dekorasyon, ambalajlama, depolama gibi çeşitli ürün gruplarının bir arada sergileneceğini aktaran Şenel, “Fuar, sektöre yön veren binin üzerinde markanın yeni ürün ve hizmetlerine ev sahipliği yapacak. Öncü firmalar, modern teknoloji ile geliştirilen yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak” dedi.

Başta İtalya, İspanya ve Almanya olmak üzere, Portekiz, Mısır, Hindistan, Çin, Tayvan, Sırbistan ve İran’dan gelecek firmaların fuarda yeni ürün ve modellerini sergileyeceklerini dile getiren Cem Şenel, “UNICERA’ya farklı ülkelerden katılacak olan 14 tasarımcı ve tasarım stüdyosu, 10 oturumda gerçekleşecek Designer Seminars adlı etkinliklerde 2019 trendleri ve dizayn anlayışları hakkında sunumlar yapacak. Tasarım anlayışının örneklerinin sergileneceği seminer ve tasarım sohbetleri, 28 Şubat-1 Mart tarihlerinde gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.