Elmor, SEREL ve E.C.A.’da yeni teknolojiler geliştirdi

Özel Ekler - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Elginkan Topluluğu’nun ürettiği armatür ve seramik sağlık gereçlerinin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten Elmor, yapı malzemeleri sektöründe E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerle pazarda yer alıyor. SEREL markasıyla başta lavabo, klozet, gömme rezervuar, küvet, bide, eviye, pisuar ve karo satışı yaptıklarını kaydeden Elmor Genel Müdürü Enver Öz, “2015 yılından bu yana SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde Hygiene Plus teknolojisini uyguluyoruz. SEREL’in tüm ürünlerinde standart hale getirdiği ve Türkiye’de bir ilki oluşturan Hygiene Plus teknolojisi, geçtiğimiz yıl armatürlere özel olarak geliştirilerek E.C.A. armatürlerine uygulandı. Böylece su ve deterjan kullanımını en aza indiren Hygiene Plus teknolojisini SEREL ve E.C.A. ürünleriyle müşterilerimize sunuyoruz” dedi.

Klozet ve lavabolarda Easywash dönemini başlattı

Klozetlere özel geliştirdikleri teknoloji ile fonksiyonellikte ve hijyende öne çıktıklarını belirten Enver Öz, 4Life ve poseidon klozetlerinde geliştirdikleri Easywash yıkama sistemi sayesinde suya yön vererek su sıçratma problemini ortadan kaldırdıklarını söyledi. Öz, kendi kendini temizleyen, yeni nesil ‘Easywash’ lavaboların, uzaklaştıktan sonra devreye girerek lavabo iç yüzeyini 360 derece yıkama teknolojisine sahip olduğunu ifade etti. Öte yandan seramik sağlık gereçlerinde pazarda asma klozet ve gömme rezervuar ürün gruplarının kayda değer anlamda tercih edildiğini aktaran Öz, “Doğru stratejilerle müşteriyi iyi analiz ederek 2017 yılında satışlarımız ve pazar payımızda büyüme gerçekleşti. Biz de bu yıl, tasarım, teknoloji ve kalite olarak sektörün standartlarını belirlemeye devam ederek, konumumuzu bir kez daha pekiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak hedefiyle yaptıklarını vurgulayan Enver Öz, cirolarının yüzde 2’sini Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına aktardıklarını iletti. Son yıllarda vitrifiye sektöründe teknolojik fonksiyonlu ürünlerin ön plana çıktığını, kolay temizlenebilir ve hijyenik ürünlerin de gün geçtikçe önem kazandığını bildiren Öz, “Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerimizi, su tasarrufu ve hijyen odaklı yürütüyoruz. Bu yıl, özellikle de banyo gereçlerinde tasarım, teknoloji ve kalitenin bir arada sunulduğu ürünlerin önemine dikkat çekeceğiz” dedi.

Su sıcaklığını kontrol eden Thermo Safe bataryayı geliştirdi

Bu yıl önem verdikleri konuların başında armatür ürünlerine 20 yıl garanti konusunun geldiğini vurgulayan Enver Öz, armatür pazarında krom kaplı tek kumandalı veya çift kumandalı batarya ve musluk grubu ürünlerinde Türkiye’de 20 yıl garanti veren tek marka olduklarını kaydetti. Yeni ürünleri olan Thermo Safe bataryaların ise yeni geliştirilen teknoloji ile su sıcaklığının 45 derecenin üzerine çıkması durumunda armatürlerdeki su akışını kestiğini dile getiren Öz, böylece E.C.A.'nın Thermo Safe serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarında yaşanabilecek haşlanma problemini çözdüğünü söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.