Stil44, ürün yelpazesini, yapı ve mobilya sektörüne yönelik ürünlerle genişletiyor

Özel Ekler - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Seramikte özgün tasarımlara yoğunlaşarak faaliyet gösteren Step Mimarlık, Stil44 ve Step Collection markaları ile dekoratif seramik üretimi yapıyor. Step Mimarlık bünyesi altında, 2016 yılından bu yana ahşap ve seramiği buluşturarak ürünler tasarladıklarını kaydeden firma sahibi Ayşe Elçi, “2017 yılının ilk yarısını üretim ve büyüme açısından iyi geçirdik. 2016 yılı ciromuzu ilk altı ayda yakaladık. Yatırımlara hız verdik ve yeni markamız Stil44’e yatırım yapmayadevamettik.Ürünyelpazemizi genişleterek yapı ve mobilya sektörüne yönelik ürünler tasarlamaya başladık” dedi.

Elçi, seramik sanatının herkes için ulaşılabilir olması ilkesiyle yola çıktıklarını vurgulayarak, bünyelerinde, konusunda eğitim görmüş tecrübeli ekip ile mobilya aksesuarlarının yanı sıra elişi seramik karolar, lavabolar ve duvar panoları ile çok sayıda özgün tasarım yaptıklarını söyledi. Düzenlenecek iki fuara katılmaya karar verdiklerini dile getiren Elçi, “2017 yılında mobilya sektörü için hazırladığımız ürünlerimiz İMOB’da büyük ilgi gördü. Aynı ilgiyiUNICERA’dadagördük,buyıl da öyle olacağını umuyoruz” diye konuştu.

İhracatta alternatif pazarları araştırıyor

2017 yılına kadar üretimlerinin yüzde 80’ini iç pazara sunduklarını, yüzde 20’sini de KKTC’ye ihraç ettiklerini dile getiren Ay- şe Elçi, son dönemde dış pazarlara yöneldiklerini açıkladı. İhracat yapabilecekleri alternatif pazarları araştırdıklarını ifade eden Elçi, “Dubai, Suudi Arabistan,Katar ve Azerbeycan’da görüştüğümüz projeler var. Mevcut ürünlerimizin yanı sıra üretimde müşterinin isteği doğrultusunda esnek olmamız bize büyük avantaj sağlıyor” ifadelerini kaydetti.

Öte yandan 2019 yılı Şubat ayında Almanya’da düzenlenecek olan Ambiente fuarına katılmak üzere görüşmelere başladıklarını belirten Elçi, Avrupa pazarında kendilerini tanıtmak ve özellikle dekorasyon sektöründe hem ürünleriyle hem de özel üretim kabiliyetleriyle bu fuarda yer almak istediklerini söyledi. Bu yıl yatırım ve tanıtım çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Ayşe Elçi, “Avrupa İmar ve KalkınmaBankasıilebukonudabirproje yürütmekteyiz. Ürünlerimizin tamamı benzersiz ve özel tasarlanmış olduğu için faaliyetlerimizin Ar-Ge ve inovasyon üzerine kurulu olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.