Girişimcilik dünyası İstanbul'da buluşuyor

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Global Girişimcilik Kongresi 16-19 Nisan arasında, kongrenin 10’uncu senesinde İstanbul’da gerçekleşecek. Dünyanın en kapsamlı girişimcilik buluşması olan ve 170 ülkeden binlerce katılımcının ağırlandığı kongre ile ekosistemin bütün paydaşları İstanbul’da bir araya gelecek.

Dünyanın en kapsamlı girişimcilik buluşması olan ve 170 ülkeden binlerce uluslararası katılımcının ağırlandığı Global Girişimcilik Kongresi, 2018 yılı Nisan ayında İstanbul’da düzenlenecek.

170’i aşkın ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın (Global Entrepreneurship Week - GGH) küresel kongresi olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress - GEC), 16-19 Nisan tarihleri arasında, kongrenin 10’uncu senesinde İstanbul’da Hilton Bomonti’de gerçekleşecek.İstanbul’un bölgesel bir girişimcilik merkezi olarak dünyadaki yerini güçlendirecek Global Girişimcilik Kongresi’nin (GEC18IST), Organizasyon Ko- mitesi; Endeavor, Habitat, TİM ve TOBB’dan oluşuyor.

Türkiye'nin girişimcilik ruhu dünya sahnesine çıkacak

Girişimcilik ekosistemi liderlerini bir araya getiren GEC18IST, 170 ülkeden 3 binden fazla katılımcıyı İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. 300’den fazla yerli ve yabancı üst düzey ve uzman konuşmacının olacağı kongre kapsamında, paneller, 4 gün boyunca ana kongre dışında GEN Çalıştayı ve Ödül Töreni, GBAN, GERN, GIST ve Startup Nations Ministerial senelik buluşmaları, saha ziyaretleri ve ekosistem atölyeleri yer alacak. Türkiye’nin girişimcilik gücünü dünya arenasına taşıyacak önemli bir zirve olacak GEC18IST, Tür- kiye girişimcilik ekosisteminin gündemini belirleyecek ve ekosisteme önemli bir katkı sağlayacak.

Girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası

Global Girişimcilik Kongresi, Kauffman Vakfı destekli Global Girişimcilik Network’ü (Global Entrepreneurship Network - GEN) tarafından başlatıldı ve dünya çapında girişimciliği ve girişimcilik ekosistemlerini geliştiren kurum ve kuruluşların buluşma noktası haline geldi. Kongre, dünya genelinde GGH ülke temsilcilerinin yanı sıra; fikir liderlerini, araştırmacıları, kamu görevlilerini, girişimcileri ve yatırımcıları konuk ediyor. GEC, geçen yıllarda Kansas City, Dubai, Şanghay, Liverpool, Rio, Moskova, Milan, Medellin ve Johannesburg’da gerçekleşti.

Networking fırsatı yaratacak

Kongrede, ana seansların yanı sıra endüstri ve ekosistem trendlerinin tartışılacağı paralel seanslar, konu bazlı araştırmalar ve vaka çalışmalarının paylaşılacağı Learning Hub’lar, atölyelerin gerçekleşeceği Workshop Hub’lar ve networking fırsatı yaratacak saha ziyaretleri gibi birçok farklı aktivite, 16-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Endeavor Türkiye Başkanı Emre Kurttepeli, Organizasyon Komitesi Başkanı Ali Sabancı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Organizasyon Komitesi Genel Müdürü Didem Altop, Habitat Başkanı Sezai Hazır ve TOBB Sektörel ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar köşe...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.