Hedef unicornlar çıkarmak

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Girişimcilik Haftası'na ilişkin değerlendirmesinde, TİM olarak ana hedeflerinin, 2023 hedeflerine giden yolda ihracatçıların uluslararası piyasada daha rekabetçi hale gelmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Rekabette öne çıkmak için katma değerli ürünler ile yurt dışı pazarlarda boy gösterilmesi gerektiğini ifade eden Büyükekşi, "Bu sayede küresel piyasalarda rakiplerimizin önüne geçerek daha fazla tercih edilirken, fiyatı da biz belirleyebileceğiz. İhracatçılarımızın özellikle Ar-Ge, inovasyon, tasarım, markalaşma ve girişimcilik alanlarında gelişebilmeleri için çalışıyoruz" diye konuştu.

TİM Başkanı Büyükekşi, Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olarak girişimcilik alanında da çok fazla potansiyeli bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bizler, bu potansiyeli harekete geçirerek girişimcilerimizin önünü açıyor, gerekli finansmana ulaşabilmeleri konusunda bu ekosistemin imkanlarını da artırarak daha çok startup'a ev sahipliği yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde küresel büyüklükte bir unicorn firma da çıkarmayı hedefliyoruz."

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.