İnosu t B lg lend rme Toplantısı İzm r’de gerçekleşt r ld

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Sabancı Üniversitesi'nin ortak hayata geçirdiği ve Türkiye'nin katma değerli, yüksek teknolojili ihracatını artırmaya yönelik, üniversite-sanayi iş birliğini zirveye çıkaracak “İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı” yeni dönemlerde firmalara inovasyon alanında ışık tutmaya devam ediyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, 18 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul dışında ilk kez gerçekleştirdiği "İnoSuit Bilgilendirme Toplantısı" ile yüze yakın firma temsilcisi ve mentorla Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nde bir araya geldi. Toplantıya İzmir başta olmak üzere Manisa, Aydın gibi Ege'nin farklı illerinden yüze yakın firma temsilcisi ve mentor katıldı.

TİM Genel Sekreteri Dr. H. Bader Arslan ve EİB Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz'ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı Akademik Koordinatörü Dr. Merih Pasin tarafından “İNOVASYON, AMA NASIL?” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreteri Dr. H. Bader Arslan bu zamana kadar programa başvuran firmaların yaklaşık yüzde 10'unun İzmir'den olduğunu ve bu durumdan memnun olduklarını belirterek, katma değerli ihracatın önemine dikkat çekti. Arslan, firmalara İnoSuit programına katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz ise inovasyonun günümüzde vazgeçilmez olduğunu belirtirken TİM ve İhracatçı Birliklerinin inovasyona verdiği öneme dikkat çekti.

Diğer taraftan İnoSuit Programı katılımcısı firma ve mentorlar başarı hikâyelerini aktarma fırsatı buldu.

Sayfa çer kler Türk ye İhracatçılar Mecl s tarafından hazırlanmıştır

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.