Polgün, teknoloj yatırımlarıyla kapas tes n yüzde 60 artırdı

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Başta Kuzey Irak, Türkmenistan, İran, Sırbistan, Yunanistan, Hırvatistan, Mısır, Tunus, Almanya, İspanya, Romanya, Dubai, Fas ve Kazakistan olmak üzere 50 ülkeye ihracat yapan Polgün Su Kaydırakları, 2017 yılında yaptığı teknoloji yatırımlarıyla kapasitesini yüzde 60 artırdı.

Üretimlerini global ölçekte sadece beş firmada kullanılan RTM ( Resin Transfer Molding ) teknolojisi ile gerçekleştirdiklerini dile getiren Polgün Su Kaydırakları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör, “50 bin metrekare açık, 15 bin metrekare kapalı alanda tam otomatik makinelerimiz, deneyimli uzman kadromuz ve Ar-Ge destekli üretim sistemi ile bir çok ülkeye hizmet veriyoruz. 2017 yılı firmamız açısından son derece iyi bir yıl oldu. Bu kapsamda üretim kapasitemizi teknoloji ve insan gücüne yaptığımız yatırımlarla yüzde 60 oranında artırdık” dedi.

“Üret m m z n %75’

hracata yönel k”

50’ye yakın ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Güngör, “2017 yılında ciromuzda yurtdışı satışlarımızın payını yüzde 75’e çıkartarak, 5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. 2018 yılında ise ihracat hacmimizi yüzde 90’a çıkararak yılı 8 milyon dolarlık ihracatla kapatma hedefimiz var. Son dönemde ciddi yatırımlarımız olurken bu yıl da yatırımlarımıza devam ederek firmamızın küresel pazardaki kalıcılığını koruyacağız” şeklinde konuştu.

“Hedef pazarlarımız; Uzakdoğu ve Afr ka”

2018 yılında Uzakdoğu’yu da pazar yelpazelerine ekleyeceklerini söyleyen Güngör, 2018’de 8 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini ifade etti. Güngör, “Yeni ülkeler keşfetmek mevcut çalışmış olduğumuz yerlerde pazar payımızı artırmak istiyoruz. Uzakdoğu ve Afrika’yı hedef pazarlar olarak belirledik. Endonezya, büyük bir pazar. Türkiye ve Endonezya arasında Serbest Ticaret Anlaşması yapılacak. Tayland’da da etkin olmak istiyoruz. Uzakdoğu ve Afrika’ya yönelirken, Avrupa’daki bilinirliğimizi artıracağız” ifadesini kullandı.

“Küresel ölçekte yükseleceğ z”

Yüzde 100 müşteri memnuniyetini ilke edindiklerini aktaran Güngör, “Yenilikçi yaklaşımımız ile sektörün de parlayan yıldızı konumundayız. Yapmış olduğumuz tüm başarılı anahtar teslim projelerde kalite ve güvenlik konularında asla taviz vermiyoruz. ISO 9001 2015 Kalite Yönetimi’ni de benimseyerek küresel ölçekte yükselişine devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.