“Fuar, yerl f rmalara fırsatlar sunacak”

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Ekonomideki potansiyeliyle global pazarda güçlü ülkelerden biri konumuna gelmeyi hedefleyen Türkiye, uzun vadeli ihracat hedefi doğrultusunda katma değeri artırmaya çalışıyor. Katma değerli ürünlerin pazara ulaştırılması için de fuarların önemli bir yeri olduğu vurgulanıyor. Bu kapsamda Ankiros/Annofer/ Turkcast ihtisas fuarının Avrasya’nın önemli organizasyonlarından biri olduğunu belirten Çelik Dış Ticaret Derneği Genel Sekreteri Mustafa Ekinci, fuarın, metalurji sektörünü bir araya getirmekte kilit rol oynadığını söyledi. Metalurji sektöründe organize edilen fuarın yerli firmalara iş fırsatları sunduğunu ileten Ekinci, “İki yılda bir düzenlenen fuar, bu yıl teknolojik ürünlerin tanıtılacağı bir platfırm olacak. Bunun yanı sıra her ihtiyaca uygun inovatif ürünler ile farklı beklentiler için geniş çaplı bir çözüm yelpazesi sunacak” dedi.

Ankiros Fuarı’nın 2016 yılında 45 ülkeden 390 yerli 595 yabancı olmak üzere toplam 985 katılımcıya ev sahipliği yaptığını söyleyen Mustafa Ekinci, 70 ülkeden 12 bin 974 yerli ve bin 753 yabancı olmak üzere toplam 14 bin 727 ziyaretçi fuara katıldığını vurguladı. Fuarın potansiyeli ve son dönemde küresel ticarette yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında fuara ilginin yüksek olacağının altını çizen Ekinci, “Bu bağlamda, global ticaretinin merkezlerinden biri olan İstanbul’da firmalar, hem ürünlerini sergilecek hemde yeni pazarlar bulma şansını yakalacak. Geçmişte düzenlenen organizasyonlarda olduğu gibi bu yılda düzenlenecek fuar başarılı bir tablo çizecek” diye konuştu.

Ürünler n serg leyen f rmalar yen pazarlara açılıyor

Ankıros/Annofer Fuarları, seramik, cam, refrakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinalarnı bir araya getirdiğini belirten Mustafa Ekinci, fuarın ayrıca ark ocakları, demir-çelik tesisleri için makine ve ekipmanlar, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri, enjeksiyon presleri, endüstriyel fırınlar gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünleri

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.