SOFRADA GUNDEM TEROR

Akşam Gazetesi - - Baş Sayfa -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Cumhurbaşkanlığı Sofrası' etkinliği kapsamında bir grup akademisyen ve gazeteciyle Beştepe Külliyesi'nde bir araya gelip, görüşlerini aldı.

Erdoğan, görüşmede Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nin bölge halkını temsil eden kuruluşlarla sürdürüleceğinin altını çizdi.

MÜCADELE MEŞRU

■ Erdoğan, "Terör ve Terörle Mücadele ile Güvenlik-Demokrasi Dengesi" başlıklı buluşmada oluşturulmaya çalışılan algıya rağmen mücadelenin hukuk ve uluslararası meşruiyet zemininde yürütüldüğünü söyledi. Erdoğan, "Halk bizim yanımızda" dedi.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, bir grup akademisyen ve gazeteci-yazarı, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda misafir etti. DAEŞ ve PKK başta olmak üzere, terör örgütleriyle mücadelenin ve son saldırıların da değerlendirildiği yemeğe; Prof. Dr. Halil Berktay, Prof. Dr. Mehmet Öz, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Yılmaz Çolak, Adem Sözüer, Prof. Dr. Birol Akgün, Doç. Dr. Nihat Ali Özcan, Doç. Dr. Selman Öğüt, Doç. Dr. Fahrettin Altun, Prof. Dr. Erol Göka, Mehmet Barlas, Oral Çalışlar, Hilal Kaplan ve Orhan Miroğlu katıldı. Yemekte yer alan akademisyenlerden Doç. Dr. Özcan, sofrada genellikle güvenlikle ilgili konuların konuşulduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı terörle mücadelede asker ve polisin cansiperane çalıştığını belirterek, terörle mücadelede geri adım atılmayacağını ifade etti" dedi. Prof. Dr. Akgün ise, Cumhurbaşkanı'nın değerlendirmelere önem verdiğini belirterek, terörle mücadelenin Kürtlerle mücadele olmadığını vurguladığını kaydetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.