MUSTAFA KOC’UN VEFATI HERKESi DERiNDEN SARSTI Mustafa Koç'un genç yaşta yaşamını yitirmesi, işdünyasından sanatçılara, sporculardan siyasilere kadar herkesi yasa boğdu. Koç’a yapılan ilk müdahalenin ardından sevk edildiği hastane, dostlarının akınına uğra

Akşam Gazetesi - - Ekonomi -

Mustafa Koç’un zamansız ölümü iş dünyasından sanata, hükümet yetkililerinden sporculara kadar hemen herkesimi yasa boğdu. , Mustafa Koç’a yapılan ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Amerikan Hastanesi, dostlarının ve sevenlerinin akınına uğradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da, Koç Ailesi’ni arayarak başsağlığı dileklerinde bulundular. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da yayımladığı mesajda “Mustafa Koç'un vefatı Türkiye adına büyük bir kayıp” ifadelerini kullandı.

ÖRNEK İŞLERE İMZA ATTI

Yıldırım’ın mesajında ayrıca, “Mustafa Koç'un aramızdan ayrılması ülkemiz adına büyük kayıp olmuştur" ifadelerine yer verildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, işadamı Mustafa Koç'un vefat haberinin ardından kardeşi Ali Koç'u telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gıda Bakanı Faruk Çelik de “Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı” dileklerini ilettiler. ABD Büyükelçisi John Baas, “ürkiye ve dünyanın her yerinden dostları için büyük kayıp" dedi. Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da Türkiye'nin gerçek anlamda büyük, değerli bir devini kaybettiğini belirterek, “Bu kadar büyük servete, güce, imkana sahip olup da bir insan bu kadar mı güzel olur. Çok büyük bir değerdi" dedi.

TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK KAYIP

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.