Futbol Þöleni

Avrupa'nýn dev kulüpleri turnuvaya katýlmak için Evrenseki'ye geliyor

Akdeniz Haber - - Ilk Sayfa -

Evrenseki Belediyesi ve Evrensekispor'un katkýlarýyla 4'ncü Uluslar arasý Vodafone Evrenseki Cup düzenleniyor. Aralarýnda Milan, Bayern Münih, Chelsea, gibi Avrupa'nýn devleriyle birlikte Fenerbahçe, Galatasaray, Beþiktaþ ve Antalyaspor'un da katýlacaðý turnuva 31 Mart - 4 Nisan tarihleri arasýnda oynanacak.

Evrenseki Belediyesi ve Evrensekispor'un katkýlarýyla 4'ncü Uluslar arasý Vodafone Evrenseki Cup düzenleniyor. Aralarýnda Milan, Bayern Münih, Chelsea, gibi Avrupa'nýn devleriyle birlikte Fenerbahçe, Galatasaray, Beþiktaþ ve Antalyaspor'un da katýlacaðý turnuva 31 Mart - 4 Nisan tarihlerinde düzenlenecek

Evrenseki Beldesi'nde 4'ncü Uluslar arasý Vodafone Evrenseki Kupasý düzenlenecek U13, U15 kategorilerinde düzenlenecek olan turnuvaya dünya futbolunun önden gelen takýmlarýndan AC Milan, Bayern Munih, Chelsea, Villareal gibi takýmlarýn yaný sýra Türkiye'den de Galatasaray, Fenerbahçe, Beþiktaþ ve Bursaspor'da katýlacak. Vodafone Evrenseki Kupasý'nýn bu sene dördüncüsünün düzenlendiðini belirten Evrensekispor Onursal Baþkaný ve Belediye Baþkaný Recep Barut; "Turnuvaya bölgemizden de bir çok takým katýlacak. Evrensekispor olarak katýlacaðýmýz turnuvada U-13 ve U15 kategorilerinde final oynamak istiyoruz" dedi. Dostluðun, kardeþliðin ve fair play ruhunun birlikteliðini göstermek istediklerini ifade eden Belediye Baþkaný Recep Barut; "Bunun için Hatay ve çevresinde bulunan kamplarda yaþayan Suriyeli mülteci çocuklarýnda oluþturduðu takýmla turnuvaya katýlacak olmalarýndan memnuniyet duyuyorum" dedi. Baþkan Barut; turnuvaya katýlan yabancý takýmlarýn oyuncularýnýn Evrenseki'de bulunan okullardaki öðrencilerle kaynaþmalarýnýn saðlanacaðýný da sözlerine ekledi. Evrensekispor Kulübü Baþkaný Musa Þehirli'de yaptýðý açýklamada turnuvanýn Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA'nýn izniyle düzenlendiðini vurgulayarak; "bu turnuvanýn gelecek yýllarda FÝFA kapsamýna alýnarak tüm Dünyadan takýmlarýn katýlmasýný hedefliyoruz. Böylece gelen futbol takýmlarý vasýtasýyla bütün dünyaya Evrenseki beldemizi tanýtmak ve sporun dostluk ve kardeþlik ruhunu göstermek istiyoruz" dedi. Evrensekispor Baþkaný Musa Þehirli sözlerini þöyle sürdürdü: "Turnuvada katýlýmcý olarak Milli takýmlar eski teknik direktörü Sepp Piontek, Ertuðrul Saðlam, Nihat Kahveci, Pascal Nouma'nýn yer alacak. 2 Nisan 2013 Salý günü saat 14:30 da Evrenseki Stadyumunda All-Star maçý ile NTVSPOR kanalýndan canlý yayýnlacak. Turnuvadaki maçlara ve All-Star maçýna tüm Manavgat halkýný davet ediyoruz"

GÜNÜN HABERÝ

Recep Barut

Musa Þehirli

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.