Güvenlik Seviyesi Samsung Knox ile Üst Seviyede

Çarpıcı özelliklere sahip üst düzey bir güvenlik teknolojisi Knox’a yakından bakın.

App Users - - NEWS -

Samsung AR-GE’si tarafından geliştirilen Knox, üst düzey bir güvenlik çözümü. Çalışma yapısı bulunduğu/ yüklendiği cihazda (akıllı telefon veya tablet) özel bir bölüm oluşması ve bu bölümün ilgili cihazın depolama birimini adeta ikiye ayırması şeklinde. Knox, özel kullanım ile iş kullanımını ayrı platformlarda ele almanın yolu. Adeta bir akıllı telefonun iki ayrı telefon formuna dönüşmesini sağlıyor. Peki ne işe yarıyor? Kullanıcı Knox sayesinde ne gibi faydalar elde ediyor?

Örneğin bilgi işlem yöneticisi şirketle ilgili uygulamaların hepsini Knox alanında çalıştırtıyor. Kullanıcının sosyal medya ya da kişisel eğlence gibi ihtiyaçlarının ise Knox’tan ayrı olan kendi alanında yapılanıyor. Bu özel alanın girişi için güvenlik prosedürleri gerekli kılınıyor, şifre ya da diğer metotlar kullanılmadan Knox alanına giriş mümkün olmuyor. Tam bu noktada bir örnek verilecek olursa akıllı telefonun parolasını bir şekilde aşmayı başarıp cihaza erişim sağlayan bir kimse, Knox alanına girmek için ikinci (ve çok daha güçlü) bir engeli daha geride bırakmak durumunda kalıyor.

Knox üzerinde kullanılan bir Samsung telefon, 650 farklı özelliğin kullanımına da olanak tanıyor. Çoğu IT uzmanının bile çoğu özelliği kullanmadığı, hatta bilmediği gerçeği burada önemli. Knox, hemen her detayı düşünüyor, sizin düşünmedikleriniz bile.

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, konuyla ilgili olarak şu noktaların altını çiziyor: “Firmanın yetkilendirdiği bilgi işlem yöneticisi akıllı telefon, tablet üzerinden firma çalışanlarının maksimum kontrolünü sağlayabiliyor. Firma çalışanı istenmeyen siteye giremiyor; ne kadar konuştuğu, cihazıyla ne kadar vakit harcadığı, GPS üzerinden nerede olduğu kontrol edilebiliyor. Yazılım, özel kullanım ile iş kullanımını birbirinden ayırarak firmalara maksimum kontrol, güvenlik ve inanılmaz bir esneklik sağlıyor. Tabi bu sistem aynı zamanda işletmelerin maliyetlerinin düşmesinin de önünü açıyor.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.