Tabletin gücü adına!

Yeni iPad Air 2 ve iPad mini 4 fark yaratır! Nasıl mı?

App Users - - NEWS -

Apple’ın tablet arenasındaki ‘muhteşem üçlemesi’ Eylül ayına dayanıyor. iPad mini 4, iPad Air 2 ve iPad Pro bu dönemde sahne aldı. Bizler de son kullanıcının merakla beklediği yeni ‘normal boyutlu’ iPad’leri A’dan Z’ye inceledik, deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Bu arada iPad Pro için satışların da Kasım ayının ortaları itbarıyla başlayacağının altını çizelim. İlk olarak mini 4’e bakacağız…

iPad mini 4, tasarım açısından öncülü mini 3’e göre önemli ayrım noktalarına sahip değil, ancak önemli performans geliştirmelerine sahne oluyor. En fazla güç gerektiren uygulamalarınızı bile rahatça çalıştıran, 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip ikinci nesil A8 çip ile çalışıyor. İster bir video düzenleyin, ister fotoğraflarınıza göz atın veya her ikisini birden yapıyor olun, her zaman rahat ve kusursuz bir deneyim yaşıyorsunuz.

iSight kamera, ileri düzey optik sistem, geliştirilmiş bir sensör ve Apple tasarımı bir görüntü sinyali işlemcisi sunuyor. Aynı zamanda panorama, hızlı ve ağır çekim video ile birlikte arka arkaya çekim ve zamanlayıcı modu gibi kullanışlı özelliklere sahip. Ön taraftaki FaceTime HD kamera ise, loş ışıklı ortamlarda daha da iyi bir performans gösterebilmesi için yeni bir sensör ve daha büyük piksellerle yeniden tasarlandı.

Touch ID teknolojisini kullanarak, parmak izinizi kusursuz bir parolaya dönüştürür. Böylece, iPad’inizi başkalarıyla paylaşıyor olsanız bile, aygıtınızın kilidini tek bir dokunuşla açarak kişisel verilerinizin güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

iPad mini 4, hızlı Wi‑Fi ağlarına ve hücresel ağlara bağlanır. Böylece, neredeyse bulunduğunuz her yerden içerik indirebilir, internette gezinebilir ve belge paylaşabilirsiniz. Cihaz, internette gezinmek, mail’lerinizi kontrol etmek, film ve fotoğraflarınızı düzenlemek, raporlar yazmak ve kitap okumak gibi düzenli olarak yaptığınız şeyler için kullanacağınız güçlü yerleşik uygulamalara sahip.

iPad mini 4; 16, 64 ve 128 GB olmak üzere üç depolama alternatifine sahip. Bu modellerin her birinde de sadece Wi-Fi bağlantısı özelliği veya 3G/LTE+Wi-Fi bağlantısı özelliğine sahip seçenekler arasından tercih yapılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.