2015 geride kalırken…

App Users - - NEWS - Ferhat Verdi

Değerli okurlar merhaba. Bir yılı daha geride bırakıyoruz; mobil teknoloji dünyasının katlanarak büyüdüğü, insanoğlunun akıllı telefon ve diğer aygıtlara daha fazla yaklaştığı bir yılı. 2015’e dair göstergeler olağanüstü. Örneğin App Store ve Google Play’deki uygulama sayıları, tüm dünyada 2014’e göre daha fazla akıllı telefonun satılması, akıllı saat pazarının geldiği nokta çarpıcı. Tüm göstergeler 2016 yılının da heyecan verici gelişmelere sahne olacağına işaret ediyor adeta. Şimdiden bir dizi gelişmeye tanıklık ediyoruz…

Apple, Ekim ayının sonuna doğru 2015 yılı dördüncü çeyreği olarak belirlenen dönemde 48 milyon ünite iPhone sattışı gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu rakamla birlikte 11 milyar doların üzerinde net kar elde edildiği bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Şimdi sıkı durum, bu akıl almaz tabloya karşın bir diğer raporda yılın en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren şirketi açıklanıyordu. Bu şirket Samsung olacaktı. Rakamları düşünebiliyor musunuz? Üstelik Apple-Samsung rekabetinin takipçileri de oldukça iddialı. Örneğin Çin merkezli Huawei, 2014 yılına göre 2015’te yüzde 60,6 daha fazla akıllı tele- fon satışı gerçekleştirmiş.

İlginç istatistikler bunlarla da sınırlı değil; örneğin ABD pazarında 30 yaş altı kimselerin yüzde 86’sı akıllı telefon kullanıyor, oran yetişkinler olarak kategorilendirilen 30 yaş üzerinde yüzde 68’e yükselmiş durumda. Pazarın uygulama odaklı boyutları da inanılmaz…

App Users, durmaksızın yükselen mobil pazarın Türkiye’deki öncü yayınlarından biri. Etna Yayıncılık bünyesinde 2015 Mayıs’ında ilk sayısı yayınlandı ve okurlarından gördüğü ilgi ile 2016’yı gururla karşılıyor. Birazdan okuyacağınız dergi içeriği hakkındaki kısa açıklamadan önce hepinizin yeni yılını şimdiden kutluyorum: Mutlu Yıllar!

Dopdolu bir içerikle karşınızdayız; haberler, incelemeler, uygulama tavsiyeleri, yeni iPhone ve Samsung akıllı telefonları, yeni iPad Air 2 ile iPad mini 4’e kapsamlı bakış, oyunlar, rehber konular, Knox hakkında bilmedikleriniz, akıllı saat uygulamaları, aksesuar önerileri şeklinde devam ediyor yeni sayı. App Users Kasım sayısına hoşgeldiniz diyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.