Medieval Wars

App Users - - EĞLENCE -

90’ların Risk oyununu bilir misiniz? Arkadaşlarla oynanır; Dünya haritası vardır ve üzerine askerleri temsil eden figürler yerleştirilir. Örneğin Fransa’daki askerlerin İspanya’ya saldırması mümkündür. Zar atılır ve eğer yüksek gelirse kazanılır. Bu keyifli oyun PC’de de çeşitli şekillerde vücut buldu.

Özellikle Sega ve Creative Assembly imzası taşıyan Total War serisi kökeni çok eskilere dayalı zar oyununu bambaşka bir yöne taşıdı. Rome, Medieval Total War derken yapım adeta bir fenomene dönüştü. Mobil platformdaki Mediaeval Wars da bu eski oyunların izlerini son derece yoğun bir şekilde taşıyor.

Oyunu açtığınızda kendinizi İngiltere’de buluyorsunuz. Burada sınırlar ve her sınırda belli sayıda askeri birlik var. Her birlikte 12 askeri birim oluyor ve sınırlar arasında hareket edebiliyor, şehirlere yayılmış durumdaki ordularınıza katılabiliyor ve en önemlisi de düşman askerlerine saldırabiliyorsunuz. Saldırılarda kazanmanın iki koşulu var 12 birim askeri olan bir orduya örneğin 3 ya da 8 birimle saldırmak sizi başarıya götürmez. Yüksek sayılardaki ordularla saldırı düzenlemelisiniz. Ayrıca askerleri şehirler arasında hareket ettirmek, diğer ordularınıza takviyeler yapmak ve düşmana saldırılar derken bir tur sona eriyor ve düşmana geçiyor sıra.

Bu kez hareket sırası rakibinizde; askerlerini kaydırıyor, güçsüz bölgeleri güçlendiriyor ve size saldırılar düzenliyor. Oyunun sürükleyici yanı tam da burada; yapay zeka gayet iyi ve sizi çok eski bir Medieval Total War II oyuncusu dahi olsanız zorluyor. İngiltere’de düşmanı sürklase ederseniz bu kez Haçlılar rolünde Kudüs çevresine taşınıyor serüven. Buranın ardından da tarihi 100

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.