Dikkat, 4.5G!

Türkiye’deki mobil cihaz sahiplerinin 4.5G kullanımında dikkat etmesi gerekenleri bir araya getirdik…

App Users - - ICINDEKILER -

Türkiye’deki mobil cihaz sahiplerinin 4.5G kullanımında dikkat etmesi gerekenleri bir araya getirdik…

1 Nisan 2016 itibarıyla Türkiye sunulmaya başlanan 4.5G hizmeti ile birlikte mobil cihazlar için yepyeni bir dönemin kapıları aralandı. Akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazların kullanıcılar açısından 4.5G için detaylar yavaş yavaş anlaşılmaya başlanacak. En temel bilgi ise internetin daha hızlı olacağı. Ancak bu noktada konuyu bir miktar detaylandırmak gerek. İşte bu dosya konusu tam olarak aradığınız detayları, pratik ve anlaşılır bir şekilde sergileyecek. Odak nokta ise Türkiye’deki mobil cihaz sahiplerinin 4.5G kullanımında dikkat etmesi gerekenler şeklinde.

Öncelikle 4.5G’nin tanımı şu şekilde; daha hızlı mobil internet, daha yüksek data kapasitesi ile düşük gecikme sunan telekominikasyon hizmeti.

Peki neler getirecek?

• Daha hızlı mobil bağlantı • Yüksek çözünürlüklü videoların bile takılmadan izlenebilmesi • İnternet sayfalarının hızla açılması • Fotoğraf/video gibi multimedyaların sosyal ağlara daha hızlı yüklenmesi • Büyük boyutlu dosyaların mobil şebeke üzerinden de indirilebilmesi • Telefon aramalarında adeta ışık hızı (arama tuşuna basar bazmaz karşıdaki kimsenin telefonu çalacak) • IoT (şeylerin internet) alanında yeni imkanlar, akıllı ev otomasyonu, vb konusunda hızlı internete duyulacak ihtiyacın karşılanması

Bunlar için bazı gereklilikler söz konusu. Öncelikle 4.5G uyumlu SIM kart, 4.5 uyumlu akıllı telefon ve bulunulan konumun 4.5G şebekesi içerisinde olması. Ek olarak söz konusu performanstan tam anlamıyla yararlanılabilmesi için coğrafi koşullar, cihaz kalitesi gibi konular da etkili olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.