2016’nın Olmazsa Olmaz Uygulamaları

Mobil cihazlarınızı daha keyifli ve kullanışlı hale getirecek uygulamalar…

App Users - - DOSYA - Funda Güleç Yalçın www.fundalina.com

Bu uygulamaları seçerken eğlenceyi ve kullanım kolaylığını dikkate aldık. Şimdiden fayda görmenizi dileriz.

Mobil cihazlarınızda yer alması gereken en başarılı ve faydalı uygulamaları bir araya getirdik. Tümü son döneme damga vuran ve keyifli mobil deneyim yaşatan uygulamalar. Bu uygulamaları seçerken eğlenceyi ve kullanım kolaylığını dikkate aldık. Şimdiden fayda görmenizi dileriz.

Periscope

Periscope’un geçtiğimiz yılın en iyi uygulamalarından biri olduğu resmi olarak da açıklandı. Yeni nesil canlı yayın uygulamalarının gözdesi olan uygulama mobil cihazlarımızın olmazsa olmazlarının en başında geliyor. Yaşadığımız anları ölümsüz kılan ve bu anları başkalarıyla paylaşmamıza aracı olan uygulamaya kayıtsız kalmayın.

Uygulamanın Türkçe versiyonu bulunuyor ve ücretsiz.

Moodnotes

Tatsız bir gün mü geçiriyorsunuz, ruh sağlığınız ve duygusal durumunuzu anlayarak sizi motive edecek birine mi ihiyacınız var. Normalde bununla ilgili çevremizde birinden yardım alırız ancak böyle biri yoksa bu şaşırtıcı derecede başarılı uygulamayı denemenizi öneririm.

Sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekip ile Thriveport LLC tarafından oluşturulan ve tasarlanan bu uygulama, size sorduğu sorular üzerinden sezgisel bir mantıkla tavsiyelerde bulunuyor.

Uygulamanın dili İngilizce, Fiyatı 3,99 $. Apple Watch’da da çok başarılı ve farklı bir deneyim sunuyor.

Carrot Weather

Geleneksel hava durumu uygulamalarından sıkılmadınız mı?

İşte size eğlenceli, yenilikçi ve harika bir alternatif. İlginç tasarımıyla sunduğu doğru hava durumu tahminlerini uçan köpekbalığı, kasırga işareti, kızgın pen-

Pigment

guenler eşliğinde almak çok keyifli. Uygulamanın dili İngilizce, Fiyatı 3,99 $.

Pigment

Son dönemde büyükler için boyama kitapları revaçta. Adeta bir meditasyon etkisi yaratan ve özellikle Mandala adı altında popüler hale gelen bu boyama tekniklerine dair uygulamalar da yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Bu konuda benim önerim Pigment. Özelleştirebildiğiniz ve başarılı çalışmalar oluşturabileceğiniz tüm araçlar uygulamada mevcut. Mutlaka deneyin.

Uygulamanın dili İngilizce ve ücretsiz indirebilirsiniz.

Cortana

Siri size yetmiyorsa ve bir alternatif arıyorsanız mobil asistan olarak Cortana’ya da bir şans verebilirsiniz. Henüz dili İngilizce ama sık güncelleme geliyor. Microsoft’un sunduğu yenilikleri de takip etmek ve iOS ile karşılaştırmak lazım. Bunu da denemeden anlayamazsınız.

Uygulamanın dili İngilizce, ücretsiz indirebilirsiniz.

Relevant

Çok fonksiyonlu bir ajanda arıyorsanız relevant sizin için biçilmiş bir kaftan. Ajanda bilgilerinizin dışında, RSS’den sıkı takip ettiğiniz web siteleri, çevrenizde olan biten yenilik ve aktiviteler, hava durumu, haritalar… kısaca ihtiyaç duyduğunuz hemen tüm bilgiler bu uygulama ile elinizin altında.

Uygulamanın dili İngilizce, ücretsiz indirebilirsiniz.

WifiMapper

Olmazsa olmaz, bol faydalı bir uygulama daha. WiFiMapper size en yakın WiFi noktalarını, hotspot bağlantılarını buluyor ve tavsiyeler üzerinden ne kadar güvenli olup olmadıklarını size bildiriyor. Kısaca ihtiyaç anında hayat kurtarıyor.

Uygulamanın dili İngilizce, ücretsiz indirebilirsiniz.

Google Keep

Evernote’a bir alternatif arıyorsanız (sürekli ücretli olacağım uyarısı yapmasından ve önerilerde bulunmasın-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.