Sıra Dışı Mobil Bağlantılı Cihazları

Akıllı telefon ve tabletlerinizi tamamlayan en trend cihazlar.

App Users - - NEWS -

Akıllı telefon ve tabletlerinizi tamamlayan en trend cihazlar.

Teknoloji dünyasında mobil cihazların yükselişi hız kesmeden devam ediyor. Artık sadece bilgisayarınız değil, dijital yaşantınızın kesintisiz bir ihtiyacı halini alan akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saat gibi giyilebilir cihazların geldiği nokta baş döndürücü. İlginç olan ise onlarla bağlantılı cihazların da büyük bir değişimden geçiyor olması. Her zamankinden daha efektif, çok daha fonksiyonel ve sofistike tasarımlı ‘bağlantılı cihazlar’ görücüye çıkıyor. Bizler de bu konumuzda son dönemin dikkat çeken mobil bağlantılı cihazlarını bir araya getirdik. Sürprizlere açık okurlarımız için keyifle okunacak bir dosya konusu meydana geldi. Başlıyoruz…

Lenovo Smart Assistant

Lenovo’nun akıllı evlere yönelik hamlesi, 2017’nin dikkat çekici gelişmeleri arasında yer aldı. Ocak ayında tanıtılan Smart Assistant adlı aygıt ise temelde koni şeklinde bir hoparlörü andırsa da arka planında çok daha fazlası var. Akıllı asistan Alexa ile entegre bir cihaz ve sesli komutlarınızı uyguluyor. Akıllı cihaz entegrasyonu da bulunuyor. Fütüristik ve çarpıcı.

L’Oreal akıllı saç fırçası

Akıllı telefon üzerinden derinlemesine bir saç analizi görmek oldukça inovatif bir kullanım şekli. Bu noktada öne çıkan marka ise L’Oreal. Fransa merkezli şirket, kullanıcıların saç türünü analiz eden ve buna göre ürün öneren “akıllı” saç fırçası ile çok konuşul-

Hepsi çok akıllı, tasarımları birbirinden çarpıcı!

du. Saç fırçasını sensörlerle geliştiren ve internete bağlayan L’Oréal, saçın türünü, kırık kopuk olup olmadığını, fırçalama sırasında kullanılan gücü detaylı şekilde analiz ediyor. Tüm bu analizler sonucunda ise saçın ihtiyaç duyduğu bakım ürünlerini öneriyor.

Mesajları okuyabilen navigasyon cihazları

Yeni bir Wi-Fi özeliği içeren GO 520 ve GO 620 isimli cihazlar akıllı telefonlarla entegre olabiliyor. TomTom GO cihazları telefona gelen metin mesajlarını yüksek sesle okuyabiliyor ve akıllı telefonların kişisel asistanlarından tam olarak yararlanabiliyor. Böylece sürücülerin gözlerini yolda tutmasına ve ahizesiz arama yapmasına izin veriyor. Yeni GO Serisi sürücünün alışkanlıklarını öğreniyor ve buna göre rota önerileri sunuyor. Düzenli olarak yapılan yolculuklara alışıyor ve sürücüleri trafikte otomatik olarak uyarıyor ve alternatif güzergahlara yöneltiyor.

Mattel Aristotle

Akıllı mı akıllı bir hoparlör daha… Mattel’in Aristotle adını verdiği bebekler için gliştirilmiş wi-fi bluetooth hoparlörü Amazon Echo’yu andırıyor. Cihazda yetişkinler ve çocuklar için olmak üzere iki kişilik bulunuyor. Eğer konu çocuklarsa öğreniyor, akıllı cihazlarla kişiye özel etkileşimler sağlıyor.

Kuri Home Robot

Bosch tarafından finanse edilen Mayfield Robotics tarafından üretilen Kuri, akıllı cihaz üzerinden veya sesli komutlarla yönetilebilen bir ev robotu. Sesli komutlara tepki veriyor, nerede olursanız olun sizi duyabiliyor. Tasarımının önemli parçası gözleri, ayrıca ses ve ışıklarıyla da dikkat çekiyor. Üzerinde HD kamera ve sensörler de mevcut. İşlevi ise arkadaşlık, uzaktan çeşitli odaların görüntülerinin canlı olarak izlenebilmesini sağlamak, yatmadan önce çocuğunuza hikaye anlatmak ve daha fazlası. Harikulade.

Motiv Tracker Ring

Parmağınızdaki titanyum kaplı aktiviye yüzüğüne merhaba deyin. Akıllı saatlerin hantallığından şikayetçi spor meraklıları için geliştirilen bu giyilebilir teknoloji ürünü, yaklaşık 4 saat süresinde aktivite takibi yapabiliyor. Konforlu bir tasarımla gelen ürün, 3 eksenli ivmeölçer, kalp atışı sensörü ve Bluetooth özelliklerine sahip. Ayrıca su geçirmiyor. Kullanıcısının nabzını, atılan adım sayısını, yakılan tahmini kalori miktarını, uyku kalitesini akıllı telefon uygulaması üzerinden görmenizi sağlıyor. Mobil cihaz üzerinden bazı hedeflerin belirlenmesi ile birlikte sizi motive edici özellikler de sunuyor. Teknolojinin yüzüğe kadar, bu denli etkili şekilde (nabzı bile ölçecek seviyede) gelmesi muazzam.

Norton Core

Bu yeni nesil router, güvenlik de dahil olmak üzere birçok fonksiyonun rüya gibi bir tasarımda buluşması adeta. Norton Core, kötü amaçlı yazılımlara, virüslere, bilgisayar korsanlarına ve daha fazlasına karşı evinizin WiFi’sini ve ona bağlı her cihazı korumak için gelişmiş makine öğrenimi ve Symantec’in global istihbarat ağını kullanıyor. Yüksek hızda ve geniş menzilde internet bağlantısı sunan cihazın akıllı cihaz entegrasyonu ise dahiyane.

Akıllı telefonunuzdan evinizdeki ağın güvenlik sorunu teşkil eden kısımlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca evdeki bağlantıyı tek hamlede duraklatıp, kesebiliyorsunuz. Çocuklar uyumaya gittikleri halde internetten kopamıyorlar mı, onu akıllı telefonunuz üzerinden ayarlayıp uyku saati gelince bağlantıyı sonlandırabiliyorsunuz. Özellikleri saymakla bitmiyor…

Dior akıllı gözlük

Ünlü moda ve kozmetik markası Dior, gözlük çerçevesi konusunda da iddialı şirketlerden. Üstelik inovasyonun gerisinde kalmayı da pek makul bulmayan özel markalardan biri olduğu da bilinir. 2017 başında tanıttıkları akıllı gözlük çerçevesi de bunun göstergelerinden. Geliştirilen gözlük çerçevesi, herhangi bir ekrak ya da kameraya sahip değil, özelliği sensörlerle birlikte sundukları. Burun ve kulaklarda, cilde temas eden kısımlarında bulunan algılayıcılar sayesinde beyin dalgalarını ölçümlüyor, stresli olduğunuzda akıllı telefonunuza bildirim alıyorsunuz. Sizi ‘Haydi yoga zamanı’ diyerek uyaran bir gözlük çerçevesi özetle. İnanılmaz değil mi?

Akıllı baston Dring Smartcane

Teknolojinin dokunduğu yeni bir alan daha: Akıllı baston! İleri yaşlı kimseler ve yürüme güçlüğü çeken kimseler için geliştirilen Dring Smartcane adlı akıllı baston, üzerindeki sensörler ve mobil cihaz uyumluluğu ile dikkat çekiyor. Fransız merkezli üreticisinin tanınmış baston markası Maison Faye ile birlikte geliştirdiği ürün, hareket yoğunluğu ve kalitesini ölçümleyerek belirlenen yakınlara, eş ve çocukların akıllı cihazlarına bildirim olarak gönderiyor. Böy- lelikle sağlık anlamındaki değişimler akıllı baston aracılığıyla görülebiliyor. İvmeölçer ve jiroskopu(yön belirleme amacıyla kullanılan sensör) bulunan Smartcane, modern tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Sensoria ve Vivobarefoot’un akıllı ayakkabısı

Bağlantılı cihazlardan biri de ayağınızda desek! Bu spor ayakkabıyı andıran teknoloji ürünü, aslında tabanında 2 çip ve çeşitli basınç sensörleri ile donatılmış. Akıllı telefonunuza bilgiler gönderiyor; performans ve hedeflerin görülmesi, spor anlamında ilerlemenin tetiklenmesini amaç ediniyor. Katedilen mesafe, yakılan kalori gibi verileri görmenizi sağlayan ürün, bağlantılı cihazların geldiği noktaya dair önemli işaretlerden biri.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.