Android

App Users - - GÜVENLIK -

Güvenlik uzmanları siber risklerde masaüstü PC ve dizüstü bilgisayarlarda görülen hack’lenme olasılıklarının hızla mobil tarafa kaydığına işaret ediyorlar.

ESET Mobile Security

Mobil cihaz kullanımının artması hackerlar için yeni hedefler oluşturdu. Akıllı telefonlarımızın, tabletlerimizin sürekli internete bağlı olması tıpkı bilgisayarlarımızda olduğu gibi onları da tehlikelere açık bir hale getiriyor. Eğer yeterince önlem almazsak kötü niyetli kişilere mobil cihazlarımız üzerinden verilerimiz ulaşma imkanı vermiş oluruz.

Tam bu noktada antivirüs yazılımlarının öncü markalarından ESET, Android cihazlar için etkili bir çözüm sunuyor. ESET Mobile Security tıpkı bilgisayarlarınızda yüklü olan antivirüs programları gibi mobil cihazınızı zararlı yazılımlarar karşı koruyor. Kolay kullanımı sayesinde uygulamayı Play Store’dan indirip kurduktan sonra tarama yapmak ve tehditleri tespit etmek oldukça basit ve hızlı.

Ücretsiz özellikler

• Antivirus • Gerçek Zamanlı Tarama • Uzaktan Kilitleme • Uzaktan Siren • GPS Yer Tespiti • Tablet Desteği

Dilerseniz ücretli olarak Premium özelliklere sahip olabilirsiniz. Kamera görüntüsü, düşük pil alarmı, SIM eşleştirme, SMS-çağrı filtresi, uzaktan silme, proaktif Anti-Theft, kimlik avı koruması, ekran mesajı ve yer İzleme özellikleri premium da öne çıkanlar arasında.

Kimlik Avı Koruması sayesinde kişisel verilerinizi güvende tutan uygulamada cihazınını kötü amaçlı yazılımların tespitine karşı korumak oldukça kolay. ESET Mobile Security’nin sade arayüzü dikkat çekiyor.

ESET Mobile Security kullanıcılarına sunduğu Proaktif Anti Theft özelliği sayesinde cihazının kaybolduğunda ya da çalındığında verilerinizin güvenliği için cihazı kilitliyor. Bu özelliği MyEset.com ile birlikte kullanacak olursanız cihazınız gizli gizli bulunduğu ortamın fotoğraflarını çekebiliyor ya da istediğiniz bir numaraya mesaj gönderebiliyor ayrıca cihazının yerini de tespit etmeniz mümkün.

ESET Mobile Security ayrıca son zamanlarda artan spam mesajlara ve aramalara karşı da bir çözüm sunuyor. Uygulama sayesinde isterseniz kişileri tek tek ya da gruplar halinde engelleyebiliyorsunuz. Telefonunuzu kendiniz için düzenlemek ister misiniz? Bu uygulama ile (Premium’a geçildiğinde) istediğiniz zaman istediğiniz aramaları ve mesajları alabiliyorsunuz. SMS ve Çağrı Filtresi özelliği ile arayanları tek tek ya da gruplar halinde engelleyebildiğinizi de belirtelim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.