Windows Phone’da sona mı gelindi?

App Users - - UYGULAMA -

iPhone, iPad ve Android cihazların önlenemez yükselişi hiç şüphe yok ki her geçen gün Microsoft’un geliştirdiği Windows Phone işletim sistemini negatif olarak baskı altına aldı. Bu süreçte Windows Phone beklenen sıçramayı bir türlü gerçekleştiremedi. Son SEC belgelerinden Microsoft’un da bu baskıdan sıkıldığı anlaşılıyor.

Microsoft’un gelecekte yatırım yapacağı ürünleri listeleyen SEC belgesinde, ikinci mali çeyrek raporlarında Windows Phone’un SEC listesinin içerisinde olduğu halde üçüncü mali çeyrek için hazırlanan SEC belgesinde, Windows Phone projesi yatırım yapılacak bir proje olarak görülmüyor. Ayrıca SEC belgesinde Windows 10 Mobil projesi de yer almıyor. Bu da hiç şaşırtıcı değil. Microsoft’un her yıl Android ile alakalı patentlerden kazandığı para sattığı Windows 10 cihazlardan kazandığından daha fazla.

Windows Phone’un muhtemel iptalinden sonra geriye bir tek Surface Phone kalıyor. Ama zaten Microsoft’un Surface Pro tabletler ve Android ile alakalı patentlerden kazandığı paralar hiç şüphe yok ki oldukça tatmin edici.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.