Selfie’lerinizi Güzelleştiren Uygulamalar

Her gün, büyük bölümünü aile üyeleri, arkadaşlar ve meslektaşlarla çekilen selfie’lerin oluşturduğu 350 milyondan fazla fotoğraf Facebook’a yüklenmekte ve 95 milyonun üzerinde resim de instagram’da yayınlanmaktadır.

App Users - - UYGULAMA -

Dolayısıyla burada, görünümünüzü düzelten ve stil seçiminizi belirleyen uygulamaların rolü öne çıkıyor; zaten, her kesimden “like” bekliyorsunuz, bu uygulamar bunu da kolaylaştırabilir.

İster sevin isterseniz nefret edin, selfie’ler artık dijital hayatımızın bir parçası oldular. Bir zamanlar, çoğunlukla fotoğraflarımızı çekmek için başkalarına bağımlıydık ya da iyi bir resim elde etmek için kameramızı doğru bir şekilde konumlandırarak bir zamanlayıcıyı çalıştırırdık, yine de fotoğrafın iyi çıkacağından emin olamıyorduk. Ancak şimdi öyle mi? Fotoğraf işleme uygulamaları ve selfie filtreleri sayesinde artık ruh halinize ve isteklerinize göre resimlerinizi geliştirmeniz açısından işler kolaylaştı. En iyi selfie uygulamaları, fotoğrafınızın her zaman en iyi ışıkta çekilmiş gibi görünmesine, kusurlarınızın belirsizleştirilmesine ve parti gecelerinden sonra sabahları onları hafifçe daha da düzeltmenize yardımcı oluyorlar. Dahası, vücudunuzu incelten uygulamalar var, bu nedenle doğru açıyı elde etmeye çalışmak için saatlerce zaman harcamanız gerekmiyor. Her eylem veya tepkinin anında olduğu sosyal medya çağında insanlar, selfie çekme ve sayfalarında kutlama anlarının görüntülerini verme çılgınlığı yaşıyorlar.

Yolda, otomobilde, trende, restoranda, alışveriş merkezlerinde, hatta tuvaletlerde, çevrenizde selfie çılgınlığının yaşanmadığı tek bir yer bile yok. Bu eğilime paralel olarak da, gölgeli bölgeleri işleyip filtreleyerek yüzünüzün en iyi şekilde görünmesine yardımcı olan uygulamalar ortaya ortaya çıkıyor. Selfie’inizi tamamlayan ve doğru bir fotoğraf elde etmenizi sağlamak için en yaygın şekilde kullanılan bazı uygulamaları listeledik.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.