En İyi Müzik Podcast’leri

Çeşitli müzik türleri üzerine gerçekleştirilen müzik podcast’lerinden bir derleme yaptık.

App Users - - IÇINDEKILER -

Podcast, çoğunlukla radyo programları ve videolar gibi dizi halindeki dijital medya ürünlerinin, genelde bildirim yoluyla Internet’ten bilgisayar veya cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlara indirilebilecek şekilde yayınlanmasıdır.

The Combat Jack Show Bulabileceğiniz yer: iTunes, SoundCloud

En uzun süren hip-hop podcast’lerinden biri olan The Combat Jack Show, kaliteli eğlence tartışmalarıyla kabul gören bir kaynak haline geldi. Ev sahibi Reggie Ossé, çok sayıda konukla keskin ve esprili röportajlar yapıyor. Örneğin Kara Hollywood Rönesansı konusunda Get Out’un direktörü Jordan Peele ile ve eski Baltimore polis memuru Michael A Woods Jr ile polis yolsuzlukları hakkında yaptığı röportajlar bunlardan bazıları.

Rap Radar Podcast

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Rap Radar Podcast’te, Brian ‘B. Dot ‘Miller ve eski XXL yazı işleri müdürü Elliott Wilson, eğlence sektöründeki çeşitli konuklarla güneş altında neredeyse her şey hakkında konuşuyorlar. Bir hafta, Hamilton’un Lin Manuel Miranda’yla bir karma bant yapmasından bahsediyorlar, bir sonraki hafta ise A$AP Rocky ve A$AP Ferg ile yasalarda son zamanlarda karşılaşılan konularla ilgili konuşuyorlar.

All Songs Considered

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Bob Boilen ve Robert Hilton, NPR müzik sahnesinin önemli isimlerden. Boilen’in şovu dinleyicilere, daha önce hiç duymadığınız yeni ortaya çıkan Latin Amerika gruplarından, daha ana akım indie’ye kadar tüm müzik türlerini tanıtıyor.

Music That Matters

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Seattle’ın KEXP’si sürekli yeni alternatif ve indie müzik yayının ön

planında. Gösteri, Pasifik Kuzeybatısı ve dünyanın dört bir yanından önde gelen ve yeni ortaya çıkan sanatçıları içeriyor.

Above & Beyond

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Elektronik müzik sizin için önemli mi? O zaman Above & Beyond tam sizin için. Londra DJ triosu Above & Beyond, haftada iki saatlik gösteriye ev sahipliği yapıyor ve en sevdikleri sanatçıların bazılarını 30 dakika konuk olarak alıyorlar.

Morning Becomes Eclectic

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS Morning Becomes Eclectic, kulak- larınızı yeni bir şeye açmanın harika bir yolu. Bir dakika Zimbabwe’den progressive synth-pop’u ve sonra da Sovyet Rusya’dan gelen bazı caz-füzyon topluluklarını dinleyebilirsiniz.

Sound Opinions

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Bazen sadece müzik dinlemek yeterli değildir. Onun hakkında fikir sahibi olmak da gerekir. Sound Opinions, müzik haberlerini tartışan müzik eleştirilerini, yeni çıkışların gözden geçirilmesini ve şarkıların müzikal değerleri hakkında tartışmaları içermekte.

Song Exploder

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Müzik şarkılarda yaşar ve nefes alır. Exploder, onu yaratan orijinal müzisyenlerle tek bir şarkıyı parçalara ayırıyor - yapısını, ilhamını ve yapımını. Sanatçılar, Spoon and Garbage’dan Julia Holter ve Valley Lodge’a kadar herkesi kapsıyor.

Music Popcast

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

New York Times’tan Ben Ratliff de dahil olmak üzere bir dizi müzik eleştirmeni, en yeni pop haberlerini, şarkıları, albümleri ve sanatçıları tartışıyorlar. Elbette, fikirler değiş- miyor, fakat müzik bilgisinin aşırılığı ve keskin yorumlar bunu değerli kılıyor.

Current Song of the Day

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Minnesota, en iyi müzik sahnelerinden birine ve üstelik önemli bir kamu radyo varlığına sahip. Current’s Song of the Day, her seferinde bir şarkıyı bir platformda, gelen sanatçılarla birlikte sunuyor.

NPR Microphone Check

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

NPR’nin bir hip-hop podcast’i için yeterli olmadığını düşünüyorsa- nız, tekrar düşünün. Microphone Check, hip-hop kültüründe yaşananlarla ilgili ve sadece NPR’ın yapabileceği tarzı kapsıyor.

Tiny Desk Concerts

Bulabileceğiniz yer: iTunes, RSS

Favori grubunuzun, oturma odanızda unplugged bir konser verdiğini düşünün. Aslında bu, NPR’ın Tiny Desk Concerts’inin temeli. Müzisyenler şarkılarını, daha samimi bir ışık altında ve yeni favorilerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde, All Songs Considered adı altında bir Bob Boilen masasında söylüyorlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.