Snapchat’e Yeni Özellikler Geldi

Snapchat’in son güncellemesi, iOS kullanıcılarının lokasyon ayarlarını kontrolünü ve link paylaşımlarını kolaylaştırıyor.

App Users - - GÜNCEL -

Snapchat geçtiğimiz ay, Öyküleri görüntülemek için yeni bir kısayolla birlikte, Android’de çıkması beklenen bir özellik olan, konum servislerini geçici olarak devre dışı bırakmak için 23 Ekim Pazartesi günü, Snapchat zamanlı Hayalet Modunu içeren bir güncelleştirme yayınladı. Yeni iOS güncellemesiyle Snapchat, kullanıcıların bağlantı paylaşımında da Snapchat’a diğer uygulamalardan bağlantı paylaşmasına izin vermeye devam ediyor. Snapchat ilk olarak bu yaz, bir Snap ile web sayfalarını bağlayan Paperclip linkleri ile bağlantı seçenekleri ekledi. Şimdi bağlantılar, iOS bağlantı paylaşımı seçeneklerini kullanarak da paylaşılabiliyor. Şimdi, başka bir uygulamada veya web tarayıcısında, paylaş simgesine dokunarak Snapchat’i Facebook’a paylaşma veya Air Drop’u kullanma gibi seçeneklerle birlikte listeye ekleyeceksiniz. Linkler özel sohbetler içinde ve gruplarla da paylaşılabili- yor. Android kullanıcıları link paylaşımı seçeneklerine zaten sahiplerdi, ancak bir Google Play güncellemesi yakında çıkacak olsa da Apple kullanıcıları geçici Hayalet Moduna ilk erişenler olacak. Değişiklik, kullanıcıların Hayalet Modunda bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanıyor; ancak konum paylaşmayı belirsiz bir süre açık veya kapalı olarak ayarlarken, yalnızca bu özelliği üç saat veya 24 saat boyunca kapatmayı seçebiliyorsunuz. Hayalet Mod’daki zamanlayıcı özelliği, genellikle yerini paylaşan kullanıcıların bu özelliği geçici olarak devre dışı bırakmalarına da olanak tanıyor.

Güncelleme, bir işletmenin ne kadar süre açık olduğu, bir restoranda masa rezervasyonu yapma veya işletme incelemelerinin okunması gibi lokasyon etiketli Snap’lara ayrıntılar ekleyen Bağlam Kartlarını başlatmasının ardından geldi. Hayalet modu, arkadaşlarınızın konumunuzu gör- mesini engellemeye devam eder, ancak Geostickers ve bu Bağlam Kartları gibi bazı özellikleri de devre dışı bırakır.

Snap Map, Snapchatters’ın yakınlardaki olayı görmesine yardımcı olmak için tasarlanmış, ancak konuma dayalı herhangi bir özellik gibi, özellik birçok kullanıcı için güvenlik endişelerini getiriyor. Hayalet Modu, kullanıcıların bu özelliği tamamen devre dışı bırakmalarını sağlıyor ve değişiklikle birlikte kullanıcılar, bu sürpriz partiye gitmeden önce özelliği tekrar açmayı hatırlamaya gerek kalmadan devre dışı bırakabiliyorlar. Ayrıca, iOS kullanıcılarının yeni bir kısayolu var - bir kullanıcı adına dokunup onu tutarak, o kişinin Öyküsünü görmek, onlara bir Snap ve diğer kısa yolları gönderme seçenekleri getirecek. Hayalet Modu değişikliklerinin yakında Android’de de çıkması beklenirken, iOS update’i App Store’da şimdiden hazır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.