Dron Uygulamaları

Bu kullanışlı mobil uygulamalarla daha iyi bir dron pilotu olabilirsiniz.

App Users - - IÇINDEKILER -

Dron’unuzu satın aldıktan sonra yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, onu kullanabilmek için doğru uygulamaları indirmektir. Dron uygulamaları sadece dron’u uçurmanıza yardım etmez (uçuş kontrol uygulamaları açıkça önemli olsa da), aynı zamanda hava koşullarını izlemenize, veri toplamanıza, uçuşunuzu kaydetmenize, diğer dron pilotlarıyla iletişim kurmanıza ve çok daha fazlasına yardımcı olur. Dronu kullanmaya başladığınızda bunların hepsini indirmeniz gerektiğini söylemiyoruz, ancak birkaçını kullanmak çok faydalı olacaktır. En iyi uygulamalara ve neden önemli olduklarına bir bakalım.

B4UFLY iOS ve Android, Ücretsiz

Federal Havacılık İdaresi (FAA) dron pilotlarının kullanmasını tavsiye ettiği bir uygulama ile ortaya çıktığında, tavsiyelerini dikkate almak muhtemelen iyi bir fikirdir. Bu uygulama, uçma / uçuşa yasak koşulları için bir durum göstergesi, doğru alanlarda (hava trafiği ve yasadışı bölgelerden kaçınma) uçuşları gerçekleştirmek için bir planlama modu ve diğer pek çok kaynağı sunuyor. Bir alanı, özellikle daha kentsel veya nüfuslu bir alanı ilk kez izlerken, bu uygulama paha biçilmez bir kaynaktır.

DJI Go iOS ve Android, Ücretsiz

DJI Go, en popüler dron uygulamalarından biridir – bunu en az bir cihaza indirmiş olmayan deneyimli bir DJI dron pilotunu bulmanız zordur.

Drone’nuzdan canlı bir HD görüntü sağlar, uçuş verilerini sürekli izler ve “beni takip et” modu ve “ev kilidi” modu dahil olmak üzere bir dizi akıllı otomatik uçuş modu sunar. Uygulama aynı zamanda hemen video kaydetmenizi ve paylaşmanızı da sağlar. Bir DJI dron’unuz varsa, bu uygulamayı indirin: Aşağıda birkaç başka uçuş planlaması ve video uygulaması hakkında konuşacağız, ancak DJI Go ile başlayıp başka bir şeye ihtiyacınız olup olmadığını göreceğiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.