Aşkı Aramak

Atlas - - Editor -

İnsanların fotoğrafını çekmek zordur. Doğal hallerini yakalamak, fotoğrafçının mahareti kadar fotoğraflananın özgüvenine de bağlıdır. O yüzden genellikle karşımızdakine poz verdiririz. Anıyı, belgesele tercih ederiz.

Âşıkların fotoğrafını çekmek ise kolaydır. Rahatlıkları, çevrelerine kendilerini kanıtlama ihtiyacı duymamalarından gelir. Yaşamın tümü anlara dönüşmüştür onlar için, fotoğrafçıya neredeyse içinden seçmesi kalmıştır sadece. Üstelik âşıklar dolaşırlar, en güzel yerleri zahmetsizce, sanki içgüdüleriyle bulurlar. Seyahat ile aşkın sık sık bir araya gelmesi tesadüf olmasa gerek!

O yüzden bana kentleri âşıklar gezdirir. Nereye gideceğimi, nerede durup vakit geçireceğimi onlara bakarak anlarım. Çiftleri, öpüşenleri, el ele tutuşanları kastettiğim sanılmasın sadece. Bu duygu çok daha fazlasını kapsıyor! Aşk yanında değil, içinde taşınır. Tam yerini, aşkı sokakta değil, laboratuvarda arayan sinirbilim uzmanı ve aynı zamanda yazar ve fotoğrafçımız Dr. M. Oktar Güloğlu gösteriyor bu ayki makalesinde!

Bu sayımızda yeni bölümler başlatıyoruz. Benim Şehirlerim yoğun hayat tarzları ve iş tempoları sebebiyle çok seyahat eden, ama bunu da dünyayı keşfetmek için fırsata dönüştürebilenlere ayırdığımız bir köşe.

Instagram’da Mustafa Seven’in özel bir yeri var. Foto muhabirliği geleneğini sosyal medyaya taşıyarak dünyada, Türkiye’den en çok takip edilen kişilerden biri haline geldi. Arada bir soluklanarak bakılması gerektiğini düşündüğümüz Yeryüzü Portreleri’ni her ay paylaşıyor olacağız.

Yeşil Gelecek sayfamızda ise yenilikçi fikirler, bilim ve teknolojiyle, çevre dostu ve ekolojik anlamda sürdürülebilir bir yaşamı idame edebilmenin yöntemlerini arıyor, araştırıyor olacağız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.