Çeşnili seyahatler!

SEYIR HALI, IZEL ROZENTAL

Atlas - - Kİtap -

Seyir

Hali, yaptığı seyahatleri üzerine biraz tuz biber ekleyerek nakletmekten başka niyeti olmayan karikatürist İzel Rozental’in mizahi dille yazdığı bir anı kitabı.

Geçtiğimiz günlerde Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan Seyir Hali, karikatürist İzel Rozental’in mizahi diliyle yoğrulan, karikatürleriyle renk kazanan, gezilen yerlere farklı açıdan bakan bir kitap. 1991’den beri Şalom gazetesinin birinci sayfasındaki editoryal karikatür köşesinin sahibi olan İzel Rozental, Cartooning for Peace / Barış İçin Karikatür Vakfı’nın üyesi olarak, sıkça yurt dışına çıkan, çeşitli uluslararası karikatür sempozyumlarında bildiriler sunan bir çizer. Şalom gazetesine haftada bir yazdığı yolculuk temalı köşe yazılarıları ilgi çekince, yazılarılar kitaba dönüşmüş.

ŞIŞINIP DURAN AN GEZGIN!

Gerek vakıf adına dına görevli olarak, gerek erek işi gereği, gereksese tatil amacıyla süreklii gezen; bu nedenle kimi okurlarının “adam am sürekli şuraya gittim diye ye şişinip duruyor” diyerek görgüsüzlükleükl suçladığıl dğ Rozen-R tal, Marsilya’dan Napoli’ye, Vietnam’dan Hindistan’a, Çin’den Dominik Cumhuriyeti’ne uzanan yolculuklarını bu kez

Seyir Hali’nde bir araya getirmiş. Seyir Hali, Rozental’inRozen gezi temalı dördüncü kitabı. Kitabının giriş kısmındakı herkesin başına gele gelebilecek sıradan olayları, üzerineüz biraz tuz biber serperekserpere nakletmekten ve okurlarıylaokurlarıy paylaşmaktan başkaca niyetininniy olmadığını söyleyen Ro Rozental, “yediklerim,rim içtiklerim zaten ziyanziy oldu, bari gördüklerimidük paylaşayım dedim, görgüsüzlükgörgüsü etmişsem affola”ff l ” diyerekdi kb başlıyorl sözlerine. Fotoğraflar üzerine yapılan çizimler ve karikatürlerle süslenen Seyir Hali, okuru dünyanın dört bir yanına götüren, eğlenceli bir kitap.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.