Her yönüyle “Sport”

Auto Show - - TUNING OVERFINCH RANGE ROVER SPORT -

Range Rover Sport’un 5.0 Supercharged V8 motorunun gücü, Overfinch’in motor ve egzoz modifikasyonu sonrasında 552 HP’ye yükseltilmiş. Overfinch bu güçlü araçtan yılda 100 adet üretecek.

Range Rover ürünlerinin modifikasyonu üzerine yoğunlaşmış olan tuning ve stil şirketi Overfinch, yeni Range Rover Sport üzerine yaptığı geliştirmeyi, Salon Privé isimli organizasyonda sergiledi.

Overfinch, Range Rover Sport’un güzelliğine güzellik katarak, otomobilin havasını daha da değiştirmiş. Zaten sportif ve güçlü bir tasarıma sahip olan Range Rover Sport, dizayn açısından daha da ileri gitmiş ve elit bir kıvama bürünmüş.

İç mekanda, detayları daha da ön plana çıkaran Overfinch, dış tasarımda aşırıya kaçmadan yapılan değişikliklerle, aracın hem sportif yapısını, hem de gücünü ortaya dökmüş. İç tasarımda da, dış tasarımda olduğu gibi karbon fiber parçalara çokça yer verilmiş.

Yılda sadece 100 adet üretilecek olan Overfinch Range Rover Sport’un İngiltere’deki fiyatı 87 bin Pound civarında olacak.

Dış tasarımda kullanılan karbon fiber malzemeler sayesinde aracın ağırlığı düşürülmüş ve sağlamlığı artırılmış. Ön tarafta kullanılan devasa hava giriş kanallarına yerleştirilen LED farlar ve karbon fiber parçalar otomobilin büyük ve kaslı bir ön kısma sahip olmasını sağlamış. Arka tarafta kullanılan difüzör ve spoyler sayesinde, otomobilin yol tutuşu artırılmış, ayrıca görsel olarak da güzel bir görüntü elde edilmiş. Tabi bu görüntüye egzoz çıkışları da büyük katkı sağlamış.

21 inçlik devasa jantların kullanıldığı otomobilin kaputunun altında 5.0 Supercharged V8 motor yatıyor. Overfinch’in yaptığı egzoz sistemi modifikasyonu ve motor güçlendirmesi sayesinde Range Rover Sport 42 HP daha fazla güce sahip olmuş ve toplam güç 510 HP’den 552 HP’ye yükseltilmiş.

Ön tarafta kullanılan devasa hava girişleri, karbon fiber malzemeler ve LED farlar, otomobilin sportif yapısını daha da ön plana çıkarmış.

Arka taraftaki spoyler ve difüzör sayesinde otomobilin yol tutuşu önemli ölçüde arttırılırken görsel güzellikte unutulmamış. Ayrıca kullanılan egzoz sistemi ve güçlendirilen motor sayesinde 552 HP’lik güç elde edilmiş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.