Sevimli ve çevik

Auto Show - - GÜNCEL SMART -

Mercedes çatısı altında yer alan smart geçtiğimiz günlerde yeni smart fortwo ve smart forfour modellerini tanıttı. Özellikle Avrupa’da kompakt ölçüleri, güvenlik donanımları ve şehiriçi kullanım rahatlığı ile büyük beğeni topluyor.

Yeni smart fortwo ve forfour işlevselliğinin altını çiziyor. smart farları, ön konsoldaki havalandırma sistemleri ve kendilerine özgü tasarımları ile dikkat çekiyor. Yeni fortwo ve forfour modelleri genç ve modern tasarımları ile hareketlilik, çevreye uyumları ile sorumluluk kavramlarını birleştiriyor. İki araç da arka bölümlerine yerleştirilen motorları ile şehiriçi trafikte oldukça çevik çözümler sunuyor. Renkli, enerjik, sportif ve özgün dış tasarımı ile eğlenceli, kullanışlı, kaliteli ve etkileyici görünüm sunan iç tasarım ile öne çıkıyor.

Çevikliği büyük avantaj

Smart’ın tıpkı önceki üyeleri gibi yeni fortwo ve smart forfour, şehir trafiği için çözümler sunuyor. Artan güvenlik ihtiyaçlarına rağmen 2.69 m uzunluğu değiştirilmeden geliştirilen yeni smart fortwo ve 4 kişilik smart forfour, artık daha fazla alan, daha fazla renk, daha fazla donanım ve daha fazla eğlence fırsatı sunuyor. Yüksek manevra kabiliyetine sahip smart fortwo’nun dönüş çapı sadece 6.95 m’den, smart forfour’un ise 8.65 m’den oluşuyor.

Mercedes-Benz güvenlik standartlarını karşılayan yeni üyeler, opsiyonel ve standart olarak güvenlik donanımları sunuyor. Standart olarak sunulan ve yüksek süratte savrulmayı engelleyen yan rüzgar asistanı, ESP, opsiyonel olarak sunulan ve sürücüyü sesli olarak uyarabilen çarpışma önleme asistanı ve şerit takip yardımcısı bu güvenlik sistemlerinin sadece bir kısmı.

Yeni smart fortwo ve smart forfour modellerinde 3 farklı donanım seçeneği sunuluyor. Böylece özellikle iç mekan, kullanıcının tercihlerine göre kişiselleştirilebiliyor. Ailenin yepyeni dört kişilik üyesi smart forfour’un en büyük özelliği ise B sütununa açılan çerçevesiz geniş kapısı.

Motor seçeneklerinde ise son teknoloji ile geliştirilen yepyeni 3 silindirli, 999 cc’lik hacme sahip 71 HP veya 898 cc 90 HP’lik seçenekler yer alıyor. Yeni smart fortwo ve smart forfour Kasım ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Araçların Türkiye pazarına ne zaman gelecekleri ise netlik kazanmadı.

Dört kişilik forfour modelinin özelliği B sütununa açılan çercevesiz geniş kapısı.

71 HP ve 90 HP’lik güç çıkışlar 3 silindirli motorları harekete geçiriyor.

Üç farklı donanım ile daha fazla kişiselleştirme mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.