Hıztutkusu

Auto Show - - GÜNCEL GOODWOOD HIZ FESTİVALİ -

İngiltere’nin Goodwood kasabasında her yıl düzenlenen Goodwood Hız Festivali, motorsporları tutkunlarının ilgi odağı oluyor. Festivalde otomobil markaları da kurdukları standlarda yeni spor modellerini ziyaretçilere tanıtıyor.

İngiliz motorsporu tutkunları için adadaki aktiviteler hiç bitmiyor, tüm yıl boyu sürüyor. Hemen hemen her hafta sonu bir aktivite, her hafta bir yarış organize ediliyor İngiltere’de.

Ama bir organizasyon var ki, yılda bir kez düzenleniyor ve hız tutkunları orada olmak, olayı yaşamak için yüzlerce kilometre uzaktan gelip etkinliğe katılıyorlar; Goodwood Hız Festivali’nde bahsediyoruz.

Oldukça renkli ve geniş kapsamlı bir etkinlik olan Goodwood Hız Festivali’nde klasik otomobillerin yanı sıra günümüzüm modern yarış araçları da sahne alıyor ve Goodwood’un pistinde hünerlerini sergiliyor. Ayrıca klasik ralli otomobilleri, özel bir toprak etapta, hızlı tempoda koşuşturuyor. Goodwood’a gelen araçlar sadece yarış otomobilleri değil, klasik motosikletler hatta klasik Amerikan otomobilleri de yılda bir kez de olsa, Goodwood’da buluşuyor.

Otomobil markaları da yeniliklerini sergilemek için her yıl Goodwood’a geliyor ve kurdukları devasa standlarda meraklılarına otomobillerini tanıtıyorlar. Hatta birçok marka, güçlendirilmiş sportif modellerinin dünya tanıtımını yapmak için Goodwood’u seçiyor. Burası bir festival değil, bir otomobil panayırı adeta.

Markalar, sportif modellerinin

lansmanları için son birkaç yıldır Goodwood’u tercih ediyor.

Ford da, Avrupa pazarına vereceği Mustang’i tanıtıyor.

Buggy tarzı yarış araçları da Hız Festivali’nde boy gösteriyor.

The Red Arrows (Kırmızı Oklar) isimli hava akrobasi takımı da Goodwood’da gösteri uçuşu yaptı.

Mercedes’in Gümüş Ok’u W196 manzaraya yakışan bir klasik yarış aracı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.