Titiz anneler için

TEST SÜRÜŞÜ

Auto Show - - KULLANILMIŞ OTOMOBİL OPEL ASTRA H CARAVAN -

Güvenilir, çocuk dostu ve tutumlu: Opel Astra H Caravan, ihtiyarlığında da sağlığını koruyan sağlam bir seçenek. Meslektaşımız haber sonrası bu otomobili satın almaya karar verdi.

TEST ARACI 9 yaşında bir station dendiğinde insanın aklına, aşınmış, vuruklarla dolu ve neredeyse dağılmış bir otomobil gelir. Neticede stationlar, günümüzün yük hayvanları ve çoğunlukla önceki sahipleri tarafından zorlanarak kullanılmış otomobiller. Test konuğumuz Astra 1.6 Twinport Caravan Edition ise kesinlikle böyle bir otomobil değildi: Hem dışı hem de içi çok bakımlı görünüyordu. Teknik olarak da şikayet edilecek bir şey yoktu ve tüm bakımları yetkili servislerde yapılmıştı. 96 bin 500 km’deki motorun gücüyle ilgili de herhangi bir şüphe yoktu. İlk sahibi, metalik boya, alüminyum jantlar ve CD’li radyo opsiyonlarını sa- tın almıştı. Çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve klima ise Edition paketinde standarttı. SÜRÜŞ İZLENİMLERİ Sağlam bir otomobil. 1.6 lt’lik motor aşırı güçlü değil ama günlük kullanım için kesinlikle yeterli. Sürüş sırasında herhangi bir sorun göremedik. Her şey olması gerektiği gibi çalışıyordu. Manzarayı olumsuz etkileyen tek şeyse sürücü kapısının alt kısmıyla bagaj kapağının krom çıtasının altındaki hafif pas izleriydi. DEĞERLENDİRME Bu Caravan kesinlikle iyi bir seçim. Henüz yeni başlayan paslanma ise bir boya atölyesinde uygun bir maliyetle giderilebilecek basit bir sorun.

Kısa süre sonra anne olacak olan meslektaşımız Nadine, Astra H Caravan çok sevdi: Güvenli, konforlu, geniş iç mekan, uygun fiyat…

Kokpit sade, okunaklı ve anlaşılır bir tasarıma sahip.

Klima Eylül 2008’den bu yana standart donanımda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.