Nice yıllara Scirocco!

Auto Show - - TUNING ABT SCIROCCO -

VW Scirocco, üçüncü nesli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. ABT, ilk nesilden itibaren, Scirocco’ya olan yakın ilgisi dolayısıyla, sportif coupe ile derin bir bağa sahip. Scirocco’nun 40. Yılı dolayısıyla tuning uzmanı ABT, performans ve görsellik konusunda yine tatmin edici sonuçlara imza attı.

Tuning şirketi ABT’a göre, 310 HP’lik güç ve Giugiaro tasarım çizgisi, ilk modelde bir hayalden öteye gidemezken, şimdi ise durum değişti. ABT Tuning mühendislik ekibi yeni Scirocco’da bu güce kolaylıkla ulaşırken, VW’nin standart fabrika üretim versiyonu Scirocco R bile 300 HP güçle sınırlı durumda.

Her motor seçeneğine farklı güç

ABT Scirocco, 2.0 TSI motoru baz alarak, bunu 210 HP’ye dek geliştirme yoluna gitti. Tek bir motor ile

Scirocco ailesi neredeyse üçüncü nesli ile yollara çıkmak üzere. ABT, yıldönümü dolayısıyla VW’nin coupe sporcusu Scirocco’sunu 310 HP’ye kadar güçlendirdi.

yetinmeyen tuning şirketi sırasıyla 1.4 TSI ve 2.0 TDI için daha fazla sportiflik özelliklerine ve geliştirmelerine yer verdi. ABT’in yeni nesil yönlendirme aygıtı ile küçük benzinli motorun gücü 210 HP’ye kadar çıkartılıyor. Dizel motor ise 195 HP güç ve 390 Nm torka kadar yükseltilip, kaputun altına yerleştiriliyor. ABT tarafından elden geçirilen amortisör ve sportif yürüyen aksam, sürüş keyfini artırıyor. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan ABT fren sistemi, aracı durdurma potansiyelini iyileştiriyor.

Kaslarını oynatıyor

Görsel açıdan Scirocco, gücü ile orantılı bir tutum sergiliyor. Yüksek kaliteli poliüretan malzemeden oluşan geniş çaplı bir aerodinamik araca uygulanıyor ve ABT Scirocco, kaslı bir görünüm sergiliyor. ABT Scirocco’nun dinamik tasarım çizgisi, ön çamurluklardan itibaren başlıyor, marşpiyeden devam edip arka bölümde zirveye çıkıyor. ABT mühendislerinin bagaj kapağının altına yerleştirdikleri spoylerin haricinde, ABT Scirocco’da tavan spoyleri de yer alıyor. Ayrıca dörtlü egzoz çıkışları ve difüzör bu dinamik ve kaslı yapıyı destekliyor. Sportif yapıyı tamamlamak için ise artık bir ABT klasiği olan, DR tasarımlı 20 inçlik hafif alaşım jantlar kullanılmış. ABT ayrıca bir diğer seçenek olan ER-C ve CR tasarımlı jantları da, farklı renk ve ebatlarla kullanıma sunuyor.

Dinamik tasarım çizgisi, ön çamurluklardan başlıyor, marşpiyerden devam edip arka bölümde zirveye çıkıyor.

ABT Scirocco kaslı yapısını dörtlü egzoz çıkışları ve difüzör ile destekliyor.

İç mekana geçince genel tasarıma

uyum ilk bakışta göze çarpıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.