MERCEDES S 600 GUARD

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

Üst düzey koruma

Mercedes’in amiral gemisi S Serisi, özel korumalı olarak da sunuluyor. S 600 Guard versiyonu görünen ve görünmeyen bölümlerinde yüksek koruma düzeyi olan VR 9’a sahip. S Serisi’ne uygulanan zırhın ve yapılan güçlendirmelerin yanında, Mercedes standart olarak sunulan konforun etkilenmemesine de dikkat etti.

Mercedes S 600 Guard’in geliştirme aşamasında, özel çelikten üretilen parçalar ana gövde boşluklarına ve karoserin altına yerleştiriliyor. Karbon kevlar ve diğer özel maddelerden üretilen parçalar mermi parçalanmalarına karşı özel bir destek sunuyor, ayrıca parça etkili patlayıcılara karşı da koruma sağlıyor. S Guard’ın bir diğer önemli noktasını ise camlar oluşturuyor. Birkaç cm kalınlığındaki kurşun geçirmeyen camların yüzeyi polykarbonat kaplama. Bu sayede camlar dağılmıyor.

Mercedes mühendisleri benzer şekilde, otomobili profilden de güçlendirme yoluna gitmişler. Mercedes S 600 Guard yakın mesafeden atılan patlayıcılara karşı da yolcularını koruyor. Otomobilin taban kısmı ise neredeyse tamamen kaplanmış durumda. Bu özellik, sivil zırhlı araçlar arasında tam bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes S 600 Guard görsel açıdan incelendiğinde, standart S Serisi’nden pek de farklı görünmüyor. Yapılan güçlendirme ve zırh çalışmalarına karşın iç mekan neredeyse birebir aynı kalmayı başarmış. Beş koltuklu yapısını koruyan zırhlı S Serisi’nin bagaj hacmi ise 350 lt.

Mercedes, S 600 Guard için yine uzun bir opsiyon liste- si hazırlamayı ihmal etmemiş. Çok sıkı cam koruma filmleri, ısıtmalı ön ve yan camlar, olası tehlikelere karşı alarm sistemi, otomatik devreye giren yangın söndürme sistemi, yolcuları gazlardan koruyan acil temiz hava sistemi, ağır yan camlar için hidrolik cam açma kapama sistemi, arka koltuk sırası için özel LED aydınlatma ve özel soğutucu bölümü gibi ekstralar sunuluyor.

S 600 Guard için 530 HP

Zırhlı lüks geminin harekete geçmesi için kaputun altında V12 motoru görev bekliyor. 530 HP güç ve 830 Nm tork üreten motor, 7 GTronic isimli 7 ileri oranlı otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. S 600 Guard’ın maksimum hızı 210 km/s olarak açıklanıyor. Zırhlı aracın yüksek ağırlığından dolayı ESP ve ASR gibi sistemler modifiye edilmiş, benzer şekilde fren sistemi de güçlendirilmiş. Ön aksta 6 kaliperli fren balatalarına yer verilirken, daha büyük diskler de kullanılmış. Lastik patlamalarına karşı ise özel basınç sistemine sahip Michelin Pax lastikler kullanılmış. S 600 Guard, sahip olduğu özelliklerin yanı sıra, kardeşi S Serisi’nin sahip olduğu diğer teknolojik özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Kurşun geçirmeyen ve daha

büyük tehlikelere karşı koruyan S Guard 600’te lastik patlamalarına karşı özel basınç

sistemli lastikler kullanılıyor.

Mercedes S Serisi’nde sunulan teknoloji S 600 Guard’da devam ediyor.

Özel düğmeler ile kontrol el altında.

Buzdolabı standart.

VR9 seviye zırh ile yüksek koruma.

Camlar kurşun geçirmez, özel sistemler iç kabinde güvenlik ve konfor sağlıyor.

Devasa boyutları ve ciddi ağırlığı

harekete geçirmek için 530 HP gücündeki motor görev yapıyor.

Zırha karşın konfordan ödün verilmiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.