NISSAN JUKE

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

Makyajlı Juke Türkiye’de

Küçük Crossover segmentinin öncüsü Nissan Juke, makyajlanarak Türkiye pazarına sunuldu. Ağustos ayı içinde gelecek yeni Juke’da fiyatlar 53.000 TL’den başlıyor. Yeni Juke’da 1.2 turbo benzinli yeni motor da yer alıyor.

Yenilenen Nissan Juke’da, aracın tasarımında küçük dokunuşlar yapılmış. Asıl yenilikler yeni 1.2 lt turbo motorda, kişiselleştirme özelliklerinde ve artırılan güvenlik sistemlerinde gerçekleşmiş. Makyajlı Juke’un tasarımındaki yeniliklere örnek olarak, Nissan'ın ‘V’ şeklindeki belirgin ön ızgarasını, sportif dokunuşlarla zenginleştirilmiş yeni ön ve arka tamponlarını, yeni bumerang şekilli arka farları, standart olarak sunulan LED gündüz farlarını sayabiliriz. Ayrıca yeni panoramik sunroof, Nissan Güvenlik Kalkanı, yeni nesil Nissan Connect teknolojisi, Nissan Dinamik Kontrol Sistemi araçtaki diğer yenilikler olarak karşımıza çıkıyor. Bagaj hacmi de yapılan bir düzenlemeyle, yüzde 40 artırılarak 354 litreye ulaşmış.

Kişiselleştirme özellikleriyle öne çıkıyor

Special Edition versiyonuna özel, kırmızı, siyah, sarı ve beyaz aynı iç mekan ve dış renk seçenekleri kullanıcıların tarzını yansıtmasını sağlıyor. Spor iç döşemenin bulunduğu bu versiyonda 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar da yeni Juke’un sportif tarzını yansıtıyor. Orta konsolu, kapı detayları, direksiyon, vites, koltuk döşemesi ve deri gösterge siperliği dikişlerini renklendiren kişiselleştirme özelliği, sürücüye enerji katıyor. Yeni Juke modelinin ayrıca iç mekanda havalandırma kapaklarına ilaveler, dikiz aynasına renklendirmeler yapılabilirken, dış görünümde de renkli ön ve arka tampon bitimleri, yan ayna kapakları, ön far kaplamaları ve 18 inçlik jant alternatifleri de sunuluyor.

Çevreci 1.2 Turbo motor seçeneği

Nissan Juke'da 1.2 litre DIG-T benzinli motoru seçenek olarak yer almaya başladı. Ve bu yeni nesil motor, 117 HP 1.6 litre motor seçeneğinin yerini alıyor. Düz vites seçeneğiyle sunulan bu gelişmiş turbo şarjlı direkt enjeksiyonlu motor, 115 HP güç ve 190 Nm tork üretiyor. Düşük ağırlığı, Stop/Start özelliği ve daha verimli yakıt tüketimi sayesinde ekonomik ve performanslı kullanım sergileyen 1.2 DIG-T motor seçeneği, aynı zamanda 129 g/ km CO2 emisyonu ve ortalamada 5,6 litre/100 km yakıt tüketim değerine sahip.

Yeni Juke’da 1.2 Turbo motor seçeneğinin yanı sıra 1.5 dCi dizel ve 1.6 lt benzinli motor seçenekleri de yer alacak. Otomatik vites sadece 1.6 lt benzinli motorla birlikte sunulacak.

Nissan Güvenlik Kalkanı

Yeni Nissan Juke’ta ‘Nissan Güvenlik Kalkanı’ adı verilen üç farklı emniyet sistemi de yer alıyor. Şerit Takip Uyarı Sistemi sinyal vererek şerit değiştirmeler haricinde, araç istenmedik şekilde şeridinden ayrıldığında sürücüyü uyarıyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör nokta olarak adlandırılan bölgedeki araçları tespit ederek yan aynalar üzerinde bulunan LED’li uyarıcılar devreye giriyor. Sinyal vererek şerit değiştirmelerde, tehlikeli yakınlıkta bir araç varsa hem LED’li, hem sesli uyarıcılar devreye giriyor. Hareketli Nesne Algılama Sistemi ise araç durur pozisyondayken Çevre Görüş Sistemine bağlı kameraların görüş alanına hareketli bir nesne yaklaştığında sesli uyarı veriyor ve nesnenin geliş yönünü görsel olarak belirtiyor.

Yeni Nissan Juke’un bagaj kapağında bulunan dışbükey lense sahip geniş açılı arka kamerası, aracın arkası için 180 dereceye varan benzersiz bir görüş alanı sunuyor. Kameradan elde edilen görüntüler ise 5,8"lik Nissan Connect ekranında görüntüleniyor. Böylelikle sürücü, park yerinden çıkarken olası tehlikelere karşı önceden hazırlıklı oluyor. Kir algıladığında sensörler yardımıyla araç, geri görüş kamerasının lensini kendi kendine temizliyor.

Yeni Nissan Juke’un dış tasarımındaki değişiklikler sınırlı tutulmuş. En belirgin yenilik önde, ızgara üzerinde kalınlaşan V formu ve marka logosu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.