BU KOLTUKLARI ÖNERİYORUZ

ÇOCUK KOLTUĞUNU ÇOCUĞUNUZA UYDURUN

Auto Show - - SERVİS GÜVENLİK -

Bir kaza anında çocuk koltuğu, optimum koruma etkisini, çocuğun boyu ve ağırlığıyla uygunsa gösterebilir. Koltuklarda farklı sınıflar vardır: Grup 0+ (13 kg’a kadar), Grup 0/1 (0-18 kg arasında), Grup 1 (9-18 kg), Grup 2/3 (15-36 kg) ve Grup 1/2/3 (9-36 kg). Auto SHOW olarak 3 koltuk tipinden birer önerimiz var.

BEBEK KOLTUĞU: 15 AYLIĞA KADAR OPTİMUM

Maxi-Cosi işi biliyor: Pebble (Grup 0/0+, 13 kg’a kadar) adlı bebek koltuğu araca, emniyet kemerleri veya Isofix ile sürüş yönünün tersinde monte ediliyor. Birçok otomobile uyan koltuk, göreceli daha az emniyet kemeri uzunluğuna ihtiyaç duyuyor ve birçok farklı üründen daha rahat kullanılıyor. Diğer bir avantajı ise saniyeler içinde birçok bebek arabasına da monte edilebilmesi.

GRUP 0/1: CYBEX SİNORA, DÖNDÜRÜLEBİLİR

Cybex Sirona (Grup 0/1, 18 kg’a kadar) döndürülebilme özelliğine sahip. Yana doğru dönebilen koltuk, çocuğu bindirip indirirken büyük bir rahatlık sağlıyor. Hem de sürüşe ters yönde oturtulmuş olsalar bile. Sirona, 4 yaşa kadar ters yönde oturmaya izin veriyor. Sürüş yönünde bağlandığında ise fazladan bir yakalama masasına sahip. Yan destekler fazladan güvenlik sağlarken, montaj Isofix ile yapılıyor.

GRUP 2/3: YAN DARBE KORUMALI RÖMER

Römer Kidfix XP Sict (Grup 2/3, 15-36 kg) koltuğunda çocuklar, aracın 3 nokta kemerleriyle sabitleniyor. Kemer yönlendirme şekli baş ve omuzların kaza anında optimum korunmasını sağlıyor. Sadece kapı tarafına monte edilen yan darbe koruması ise hem güvenliği artırıyor, hem de iç mekanda yer kazandırıyor. Ayarlanabilir yüksek sırtlık ise ayrıca kafa ve üst gövdeyi koruyor. Römer’in koltuğu da araca Isofix ile sabitleniyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.