CADILLAC ESCALADE

Auto Show - - Baş Sayfa -

Gurmeler için Big Mac

İçinde her şey olsun lütfen! Cadillac Escalade’de tevazu dışında her şey var.

Boyu 5.20 m, ağırlığı 2.7 ton, V8 motorunun hacmi 6.2 lt. Böyle bir canavarı Avrupa’da satın alıp kullanma cesaretini gösterebilir misiniz?

Evet! Tamam, çevre açısından pek de uygun değil ama GM, Cadillac Escalade gibi şeyleri yine de üretiyor. Ancak Escalade, tüm devliğine rağmen, direksiyona geçtiğinizde bu tür çevreci kaygıları hafifletiveriyor: Bir oturma odası kadar büyük ve geniş, piyano boyası, deri ve gözenekli ahşapla gayet hoş döşenmiş, arka koltuk yolcuları için gizlenebilen ekrana sahip... Bunun dışında her türlü elektrikli ve elektronik yardımcı aygıta sahip.

Hatta muhteşem V8 bile modern bir makineyi oynuyor. Silindir kapatma sistemi sayesinde fazla güç gerektirmeyen durumlarda sadece 4 silindirini kullanıyor. Aceleniz yoksa, 100 lt’lik depo, 700 km’den fazla menzil sağlıyor. Ancak Almanya gibi hız sınırlamalarının olmadığı otoyollarda V4 simgesini görmek de, bir depoyla 500 km yapabilmek de mucize olacaktır.

Aslında bunun bile önemi yok. Neticede yumuşacık deri koltukların ve bu- lutların üzerindeymişim gibi hissettiren Magnetic Ride adlı süspansiyon sayesinde “Yolların Kralı” hissini büyük bir keyifle yaşıyorum.

Daha dinamik bir sürüş isteyenlerin ise gaz pedalına biraz yüklenmeleri yeterli. Güç 420 HP, tork da 623 Nm olunca, 6 ileri otomatik şanzıman istediği kadar güç kaybı yaşatabilir: Geriye kalan her zaman çok fazla. 7 saniyenin altındaki 0-100 km/s hızlanma süresi de bunu kanıtlıyor. Eğer maksimum hızı 170 km/s’de sınırlandırılmamış olsa Escalade, rahatlıkla 200 km/s’yi aşabilecek güce sahip.

Gurmeler için hazırlanmış bu Big Mac, Avrupa’ya resmi olarak yılsonunda gelecek. Fiyatlar henüz belli olmasa da, Almanya başlangıç rakamının 80 bin Euro civarında olması bekleniyor.

Bolca krom, 22 inçlik dev jantlar ve keskin LED farlarıyla çok etkileyici görünüyor.

Dijital göstergeler MacBook’u hatırlatıyor. Vites kolu direksiyon kolonunda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.