PEEBLE BEACH

Auto Show - - Baş Sayfa -

Range Rover Sport SVR

Bir kez lüks içinde yüzmek: Bunu yapacağınız en iyi yer Concours d’Elegance’tır. Güzel ve zenginlerin buluştuğu bu müthiş organizasyondaki en güzel ve ender otomobilleri derledik.

Lamborghini Huracan Super Trofeo

Dev arka kanadı ve saldırgan burnuyla Lamborghini, yarış tipi Gallardo’nun halefini tanıtacak. Araçta 620 HP’lik bir V10 görev yapıyor.

Seçkin, daha seçkin, Pebble Beach… Kaliforniya’nın golf merkezinin kapıları 17 Ağustos’ta açıldığında, muhteşem antikaların yanında lüks otomobil üreticilerinin en yeni ve en özel modelleri de gözler önüne serildi. Range Rover, Lamborghini, Bugatti, Zagato hatta BMW bile yeniliklerini burada, elit bir müşteri kitlesine tanıtıyor. Seçenekler çok ender bulunanlardan aşırı hızlılara ve aşırı pahalılara kadar uzanıyor. Ne yazık ki çok az kimse bu pahalı incileri yakından görebilme ayrıcalığına kavuşacak. Bu nedenle en dikkat çekici modelleri siz okurlarımız için şimdiden derlemek istedik.

BMW i8 Concours d’Elegance Edition

ABD’deki resmi satış başlangıcından hemen önce Alman üretici, özel hazırlanmış bir i8’i açık artırmaya çıkaracak. Bu modeli standart versiyonlardan, Frozen Grey Metallic adlı yeni karoser rengi, özel deri döşemeleri ve standart lazer farlarıyla ayırmak mümkün.

Range Rover Sport SVR

Sayılarla konuşalım: 0’dan 100 km/s’ye 4.7 sn, 260 km/s (limitlendirilmiş) maksimum hız... SRV’nin 5.0 lt’lik V8’i 550 HP güç üretiyor ve aracı tam bir yarışçıya dönüştürüyor. Mühendisler aerodinamik özellikleri iyileştirirken, elektronik kontrollü egzoz sistemiyle muhteşem bir ses de elde etmişler. Jant boyutu: 22 inç!

Bugatti Veyron 16.4 “Ettore Bugatti“

Firmanın kurucusunun onurlandırıldığı 6 bölümlük efsaneler serisi, bu otomobille sonlandı. Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse temel alınarak geliştirilen özel modelde, özel bir karbon karoser kullanılmış. Sadece 3 adet üretilecek olan otomobilin fiyatı ise 2.35 milyon Euro.

Range Rover Sport SRV’nin iç mekanına bolca açık renkli deri ve

pahalı malzemeler hakim.

680 Nm ile SVR tam

bir tork canavarı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.