KIA SORENTO

Auto Show - - Baş Sayfa -

Çok satan SUV yenilendi

Kia’nın dünya çapında en çok satan SUV modeli Sorento, tamamen yenilenen iddialı tasarıma sahip 3’üncü nesliyle görücüye çıkıyor.

7kişilik koltuk kapasitesine sahip yeni Sorento, eski modele gore 80 mm uzayan dingil mesafesi (artık 2780 mm) sayesinde her üç koltuk sırasında da geniş bir iç hacim sunacak. Ayrıca yeni Sorento, birçok yenilikçi donanım özelliği sayesinde kaliteli bir görünüme sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Eski modele göre boyu 95 mm uzayan (4780 mm) ve tavan yüksekliği 15 mm alçalan (1685 mm) yapısıyla yeni Sorento, oldukça şık bir tasarıma da kavuştu.

Güney Kore Namyang’daki ar-ge merkezinde geliştirilen yeni Sorento’nun tasarım ve geliştirilme aşamalarında, Frankfurt ve Kaliforniya’daki dizayn stüdyolarından gelen geri bildirimler de değerlendirilmiş. Yeni Sorento’da daha alçak tavan çizgisi, yükseltilmiş bel çizgisi, daha kaslı duruşu ve arka bölümde yuvarlatılmış omuz çizgisi dikkat çekiyor. Daha geniş ve dikkat çeken ‘kaplan burnu’ tasarımlı ön ızgarası ve yanlardan geriye doğru uzanan ön farlar gibi yenilikler Kia'nın dünya çapında en çok satan SUV modeli olan Sorento’nun estetik inceliğini artırıyor.

Yeni Sorento, Ağustos ayı sonunda Kore’de görücüye çıkacak. Avrupa prömiyeri ise 2 Ekim 2014 tarihinde başlayacak olan Paris Motor Show 2014 fuarında gerçekleştirilecek.

Üçüncü nesil Kia Sorento hem uzamış, hem de tavanı alçalmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.