En iyi yeniliği belirleyin

Auto Show - - Yarişma -

Bu yıl 39’uncusu düzenlenen Altın Direksiyon Yarışması’nda 45 aday otomobil yeniliği var. Adaylar her zaman olduğu gibi 6 grupta değerlendirilecek: Kompakt/kompakt crossover; orta/üst sınıflar; SUV’lar; spor otomobiller; küçük sınıf ve cabrio/targalar. Küçük sınıf ve cabrio/targalar gruplarında birincileri sadece siz okurlarımızın oyları belirleyecek. Diğer 4 grubun finalistlerini de siz okurlar belirleyecek ve finaller İtalya’daki Balocco Pisti’nde gerçekleştirilecek. Bu yılın favori otomobillerini belirlemeniz için, www.autoshow.com.tr adresindeki formu doldurarak bizlere internet sitesindeki yönlendirmeye dokunarak ulaştırabilirsiniz. Siz okurlarımızın oyları, Türkiye’nin Balocco’ya göndereceği aday otomobilleri belirleyecek, finalistler ise tüm ülkelerin oylarının değerlendirilmesiyle kesinleşecek. İkinci aşama ise Ekim ayında Balocco’da gerçekleştireceğimiz 2 günlük jüri değerlendirmeleriyle yapılacak. Kendi içinde 4 gruba ayrılan jürimiz, puanlandırmaları da kendi grupları için belirlenen farklı kriterlere göre yapacak. Jürilerin grupları ve değerlendirme yapacakları kriterler ise aşağıdaki gibi olacak:

Evet… Bir yıl daha geçti ve Altın Direksiyon Yarışması’nın zamanı geldi. Dünyanın en önemli otomobil ödülü olan Golden Steering Wheel, yani Altın Direksiyon’da sizler de dahil milyonlarca okur oy kullanacak.

Yarış pilotları

1. Motor 2. Tüketim 3. Süspansiyon/sürüş özellikleri 4. Sürüş keyfi 5. Asistan sistemler (güvenlik) 6. Direksiyon 7. Frenler 8. Şanzıman

Teknisyenler

1. İşçilik 2. Tamirata uygunluk 3. Çevrecilik 4. Güvenlik 5. Kalite hissi 6. Fiyat/performans 7. Tüketim 8. Görüş

Ünlüler

1. Dış dizayn 2. İç dizayn 3. Sürüş keyfi 4. Oturma konforu 5. İç mekan genişliği 6. Kullanışlılık 7. Görüş 8. Değişkenlik/küçük gözler

Yayın yönetmenleri

1. Yol konforu 2. Asistan sistemler (güvenlik) 3. Asistan sistemler (konfor) 4. İç gürültü 5. Oturma konforu 6. Kullanışlılık 7. Hızlanma/esneklik 8. Fiyat/performans Değerlendirme sırasında her jüri üyesi, araçları kendi grup kriterlerine göre puanlayacak. Daha sonra 4 jüri grubunun puanları eşit ağırlıklı olarak toplanıp genel değerlendirmeye dahil edilecek. Bunun sonucunda ortaya çıkan sınıf galipleri, düzenlenen final gala gecesinde “Altın Direksiyon” ödüllerini alacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.