Çılgın minibüs

Auto Show - - TUNING BRABUS BUSINESS LOUNGE -

Brabus 30 yıldan fazla bir süredir inovatif, fonksiyonel ve araçlarla uyumlu sistemlerin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Moskova Otomobil Fuarı’nda tuning devi, bu kez güncel bir Mercedes Sprinter ile bu alandaki öncülüğünü yeniden gözler önüne serdi.

Yeni ön çamurluk ve 18 inçlik monoblok jantlar ile daha çekici hale getirilen Sprinter’de, Brabus asıl yeniliği iç mekana sakladı. Brabus mühendisleri tarafından iç mekan tepeden tırnağa yeniden tasarlandı. Karşılıklı konumlanan ve deriden oluşan bağımsız ikişer koltuğun haricinde, araçta üçüncü sıra koltuk da bulunuyor. Yenilenen iletişim konseptinde ise tüm arka koltuk yolcularının diz üstü bilgisayar ve tabletleri, aracın medya merkezine bağlanabiliyor.

Brabus Business Lounge’ın geliştirilmesi için uzun aks mesafesine ve yüksek tavana sahip Mercedes Sprinter modeli temel alındı. Brabus atölyesinde Mercedes’in bu minibüsünde, özellikle yeni iç mekan detayları üzerinde yoğunlaşıldı. Toplam sekiz kişiye ev sahipliği yapan araçta sürücü bölümü ile arka bölüm arasında bir paravan bulunuyor. Aracın arka bölümünde, yetişkin yolcuların rahatlıkla ayakta durabilecekleri ferah bir ortam var. Bu araç için özel olarak üretilen dört bağımsız koltuk ise karşılıklı olarak konumlandırılmış. Koltukların sahip olduğu yüksek konforlu yapı, aynı zamanda uyku pozisyonuna da getirilebiliyor. Koltuklarda bardak yuvası, masaj fonksiyonları, ısıtma, havalandırma ve elektronik olarak üç kademeli hafıza var.

Üçüncü koltuk sırası ise sürüş yönüne doğru konumlandırılmış. İki adet tekli bağımsız katlanabilir koltuktan oluşan bu sıra, gerektiğinde eşyalara yer açmak için çıkartılabilme özelliğini de taşıyor. Üçüncü sıra koltuklara geçmek içinse öndeki iki koltuk arasında geçiş yapılıyor. Bunun için ise ortada bulunan orta konsol bir düğme vasıtası ile elektrikli olarak arkaya kaydırılabiliyor. Koltukların döşemesinde deriye yer verilirken

Brabus’un Moskova Fuarı’nda sergilediği Mercedes minibüste yok yok.

Bu ekran sayesinde minibüsün yolcu kabininde, birçok özelliği kumanda etmek mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.