MAHMUT KOÇASLAN

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ CITROEN DIVINE DS -

Otomotivin her alanında 40 yıl

Koçaslanlar Holding, otomotiv sektöründeki 40 yıllık tecrübesi ile, 8 ilde, 26 otomotiv markasının bayilik ve distribütörlüğünü yürütüyor. Holding’in ikinci kuşak temsilcisi Mahmut Koçaslan, yeni yatırımlarını ve büyüme stratejilerini anlattı.

Koçaslanlar Holding, binekten hafif ticariye ve yolcu grubuna, hatta ağır ticari kamyonlara kadar otomotiv sektörünün her segmentinde faaliyet gösteriyor.

Otomotivde bayilik denilince genelde akla tek bir markanın bayiliği geliyor. Çok marka bayilikleri ise genellikle aynı çatı markanın alt markalarının bayiliklerini edinmek şeklinde oluyor (RenaultDacia; Opel-Chevrolet; Fiat-Alfa Romeo gibi). Ancak arada bazı istisna kurumlar var ki, bunlarda otomotivdeki tecrübenin simgesi olacak sayıda bayilik ve distribütörlük yer alabiliyor. Bunlara iyi bir örnek ise, otomotiv geçmişi 40 yıl geriye uzanan Koçaslanlar Holding. Koçaslanlar Holding’in ikinci kuşak temsilcisi Mahmut Koçaslan bizlere holding vizyonu ve hedefleriyle ilgili bilgiler verdi.

Auto SHOW: Otomotiv sektöründe hangi araç segmentlerinde yatırımlarınız var?

Mahmut KOÇASLAN: Otomobil- dden hhafiffif ticariye,i i yolcul grubuna, b orta ve ağır ticari kamyonlara, çekicilerden treylerlere ve tüm bu ürünlerin yan ekipmanları ile birlikte karayolunda hareket eden tüm segmentlerine hitap edebilen ürün yelpazesine sahibiz. Koçaslanlar Holding olarak, ürüne ve hizmete yaptığımız verimli yatırımlarımızla kendi sektörümüzde liderliği hedefliyoruz.

Hangi markaların bayilik ve temsilcilikleri var?

Holding bünyesinde Renault, Dacicia, Isuzu, Hyundai, Karsan, Renault TrTrucks, Volvo Trucks, Daf Trucks, TıTırsan, Kassbohrer, Talson, Carrier TTransicold markaları var. Bu markalara satış ve satış sonrasında hizmet veriyoruz, kısa vadede bu marka sayısını daha da artırmak, yeni ve güçlü markalarla çalışmak için de projeler geliştiriyoruz.

Yapılanmanız hangi illeri kapsıyor?

8 ilde, 20 ayrı lokasyon ile 26 dünya markasının bayiliğini ve distribütörlüğünü yürütüyoruz.

Firmanızın, otomotiv deneyimi nasıl gelişti?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.