Güzellik Yarışı

Auto Show - - GÜNCEL -

Paris Otomobil Fuarı’nda 2015’in ve geleceğin otomobillerini göreceğiz! Peki ya, otomobillerden başka?..

Bazı markalar, sıkıcı, merak uyandırmayacak modellerinin yanına öyle çekici hostesler koyuyorlar ki, bir fuarın en konuşulmayacak otomobili, fuarın en çok yayınlanan görüntüsü oluveriyor!.. Uluslararası fuarlarda bir Bugatti, Koenigsegg, Pagani, Volvo, BMW veya Mercedes’in yanında hiç seksi bir hostes gördünüz mü? Belki, ama onlarda istisna. Lamborghini yeni modellerinin yanına güçlü ve sağlam yapılı mankenleri koyuyorsa, ya da Rolls-Royce’un peri kıyafetli sade güzelleri “hayaletler”in yanına dikiyorsa, bunların sebebi başka. Örneğin standın konseptini tamamlamakla ve çarpıcı logolarına gönderme yapmakla ilgili olabilir! İtalyan ve Fransız markalarıyla küçük fakat agresif markaların standları, birbirinden güzel fuar mankenleriyle doluyken, Japon ve Alman gruplarının sergi alanlarında çoğunlukla sadece bilgi veren görevli kızlar dolaşıyor.

Şimdi, “Auto Show dergisinde bu hostes sohbetinin ne işi var” diyenler için, bu konunun burada olmasıyla ilgili açıklamayı bir kaç maddede yazalım…

1- 2014’ün ikinci sezonu Ekim ayında Paris Fuarı ile resmen başlıyor. Oradan gelecek görüntülerde de otomobillerden çok mankenleri göreceğimizi tahmin ediyoruz.

2- Ocak ayındaki Detroit ve ardından Cenevre ile devam eden fuarlar arasında, Ağustos sonundaki Moskova Fuarı yeni otomobil modelleriyle değil, güzel mankenleriyle, en çok konuşulan fuar oldu. Şimdi sırada Ekim başındaki Paris ve sonra Los Angeles gibi birçok kalabalığı artırmak!

Fakat, şunu özellikle söyleyelim; her ne kadar bir otomobilin yanında güzel bir kadın “tamamlayıcı” gibi olsa da, biz gazeteciler, “kasları, kalçaları, gözleri, burunları, ağızları, omuzları” çok daha seksi olan otomobilleri tek başına görmeyi daha çok seviyoruz!

Otomobil fuarlarında ilgi odağı olmanın şifresi belli...

Okan Altan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.