Polo GTI’dan HOŞ SÜRPRİZ

Auto Show - - GÜNCEL VW POLO GTI -

Küçük Polo’ya yeni manuel şanzıman ve daha büyük bir motor uygulayan Volkswagen, rakiplerinin sportif seçeneklerindeki “downsizing” trendine karşı çıkıyor!..

Volkswagen, müşterilerden gelen yoğun istek üzerine Polo GTI’ın çok yakında bir manuel şanzımanı olacağına dair söz vermişti. Ve şimdi “makyajlı” Polo GTI’da 6 ileri manuel şanzıman standart oldu ve 7 ileri DSG, opsiyonel olarak sunulmaya başlandı.

Fakat bundan da önemlisi, 180 HP’lik 1.4 litrelik TwinCharger yani hem Turbo hem de Supercharger’lı motor yerine, artık modifiyesi de daha kolay VW’nin EA888 motor ailesinden 1.8 litrelik tek turbolu motor geldi! 192 HP gücündeki bu motorla Polo GTI artık rahat rahat MINI Cooper S ile “kapışabilecek”! Bu arada maksimum tork da yüzde 30 oranında yükseltilerek Ford Fiesta ST’nin ara hızlanmaları “sollanabilecek”! 0-100 km/s hızlanma süresi de 6.7 sn ile Fiesta ST’den 0.2 sn daha iyi. Golf ve Scirocco’daki gibi opsiyonel olarak sunulmaya başlanan adaptif suspansiyon ise. Polo nesillerinde bir ilk.

Bu yıl yenilenen standart Polo ile aynı görsel değişikliklere sahip olan GTI, panjurunun altındaki kırmızı şerit, yeni sportif tamponlar, karolu koltuklar, yeni direksiyon simidi, yenilenmiş göstergeler ve bilgi sistemi ile dıştaki yeni spoylerler gibi farklılıklar ise elbette abartılmadan GTI’a özel olarak eklenmiş. LED farlar, tek tuşla gaz pedalı tepkisini keskinleştiren ve direksiyona ağırlık ekleyen Sports Performance Kit de isteğe bağlı olarak sunulacak.

Yeni nesil rakipleri gibi daha ekonomik ve daha küçük motorlu olmak yerine, daha donanımlı ve pahalı, hatta daha büyük motorlu olmayı göze alan Volkswagen’i, bu kararından ötürü kutluyoruz!

Paris’te sergilenecek olan 208 HP’lik Peugeot 208 GTi’ın 30. yıl özel modeli, Seat Ibiza Cupra, Renault Sport Clio 200 ve 240 HP’lik özel modifiyeli Ford Fiesta ST gibi seçenekleri, 3 ve 5 kapılı olmaya devam edecek olan Polo GTI’ın karşısında görmeyi heyecanla bekliyoruz!

Artık 1.8 Turbo motor var.

5 kapı seçeneği de var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.