Hyundai i20 1.4

Auto Show - - KULLANILMIŞ OTOMOBİL HYUNDAI I20 -

20 bin TL civarında paranız var ve A noktasından B noktasına ulaşmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yaparsınız? Bir motosiklet satın alabilirsiniz mesela. Gayet çekici duruyor, değil mi? Ancak haftalık alışverişe çıktığınızı ve birkaç poşeti tıka basa doldurduğunuzu bir düşünün. Bunları motosikletle taşımanız, en azından tek seferde imkansız olacaktır. O zaman başka bir alternatif düşünelim. Örneğin iyi durumda, 4 kişilik yere ve hafta sonu alışverişleri için yeterli bagaja sahip bir seçenek önerebiliriz: Hyundai i20. Bütçesine dikkat etmeyi sevenler için i20, özellikle de 5 yaşı civarında olanları, gayet iyi bir alternatif olacaktır. Peki ama bu otomobil aslında ne kadar iyi?

Önce geçmişe bir bakalım. Selefi Getz (2002-2009) 2009 yılında yerini, ülkemizde üretilen i20’ye bırakmıştı. Yeni i20 ise Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. Haberimiz için araştırma yaparken, karşımıza “Electric-Red” adlı renge sahip bir örnek çıktı. Kilometre sayacında 76 bin rakamının okunduğu otomobilde, konfor paketi (klima, ısıtmalı aynalar) ve sonradan taktırılmış alüminyum jantlar vardı.

İncelemelerimiz sırasında arka cam hizasında küçük pas kabarmaları ve sağ kapıda küçük bir vuruk izi dikkatimizi çekti. Bunların dışında otomobil gayet iyi durumdaydı, lastiklerin 6 mm’lik profil derinlikleri iyiydi ve iç mekan da sorunsuzdu. Ancak burada, bolca sert plastik kullanıldığını da hatırlatmak gerekiyor. Neticede i20’nin “yeni” olduğu zamanlarda bu durum normaldi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.