ABT GOLF VII R

Tuning uzmanı ABT, bu kez Volkswagen’in başarılı kompakt temsilcisi olan yedinci nesil Golf’ün R versiyonuna el attı. Ortaya çıkan sonuç ise 400 HP ile çıldırtıcı bir güç.

Auto Show - - CONTENTS -

İleri seviye Golf meraklılarına

Vuruşlarda yakalanan 300 km/s’nin üzerindeki hızı ile golf, top ile oynanan dünyanın en hızlı sporlarının başında geliyor. Söz konusu, aynı hızı bir Golf otomobilinde yakalamak olduğunda ise ABT, en doğru adres olarak gösterilebilir. Yedinci nesil Golf modelinin R versiyonu standart olarak 300 HP’lik gücü ile zaten saygıyı hak ediyor. Buna karşın ABT mühendisleri bu güç ile yetinmeyip, kompakt sporcuya sihirli dokunuşlarda bulunarak, güç rakamını 400 HP’ye çıkarttılar. ABT’ın patronu Hans Jürgen Abt, daha önce elde ettikleri 370 HP’lik gücü 30 HP kadar iyileştirdiklerini ve bunun için yazılımı geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda otomobili yeni bir spor katalizatör ile de desteklediklerini belirtiyor.

Yeni nesil güç artırımı işleminde, daha güçlü olan ABT Power S kitinin kullanılmış olması, işin temelini oluşturuyor. Yeni kitle birlikte motordan alınan maksimum gücü sorunsuz elde edebilmek için ABT Golf VII R hem pist ortamında, hem de trafiğe açık yollarda ve şehir içindeki caddelerde geniş çaplı deneme sürüşlerinden geçirilmiş.

Standart modelden farklılaşıyor

Gerçek bir profesyonele dönüşebilmesi için Golf VII R modeline, ABT tarafından yüksek kaliteli parçalar uygulanarak daha da çekici hale gelmesi sağlanmış. Golf R modelinin üzerine uygulanan gövde kiti ile dış görünüşte de standart modelden ayrılan ABT Golf R, böylelikle sahip olduğu gücünü daha iyi yansıtıyor. ABT imzalı ön ızgara, farlar, şişkin marşpiye gibi özellikler trafikteki diğer sürücülere gereken mesajı iletmekte zorlanmıyor.

ABT imzalı sportif yürüyen aksam, otomobilin her şartta asfalta optimum tu- tunmasını sağlayacak şekilde görev alıyor. Arkadan görünüşte stoplar, standart Golf R ile aynı, değiştirilmemiş. Buna karşın çapı 101 mm olan dörtlü egzoz çıkışı ve difüzör, trafikte hangi araç tarafından geçildiğinizi anlamanıza yardımcı oluyor. Egzoz kapakçıkları ise egzoz gazının daha iyi yönlendirilmesini sağlıyor. Daha güçlü bir ses elde etme görevi ise son susturuculara düşüyor.

Tüm görsel şöleni tamamlamak için ise modifiye operasyonunun son aşamasında müşteriler, çok çeşitli hafif metal jantlar arasında seçim yapabiliyorlar. ER-C, DR ve CR tasarıma sahip jantlar 18 ile 20 inç arasında ebatlarla sunuluyor.

Golf R modeli ABT sayesinde daha da

çılgın hale geldi.

Difüzör diğer araç sahiplerine net mesaj veriyor.

Devasa gücü güçlü frenler dizginliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.