PEUGEOT 508

Peugeot’nun D segmentinde yer alan modeli 508’in makyajlı versiyonu satışa sunuldu. Yeni yüzüyle artık sınıfında daha şanslı görünüyor.

Auto Show - - CONTENTS -

Bu yüz ona yakıştı

Peugeot 508 bu sınıfın en önemli modellerinden biri. Konfor ve kalite seviyesi oldukça yüksek. Rahat ettiren özellikleri ve aradığınızı bulacağınız seçeneklere de sahip.

Peugeot 508 aslında köklü genlere sahip olan bir model. 406 ve 407 gibi iddialı modellerin takipçisi olan 508, ilk satışa sunulduğu günden itibaren ilgi görmeyi başardı ve sınıfının iddialı araçlarından biri oldu. Ancak satış rakamları açısından Peugeot Türkiye’nin planladığı başarıyı yakaladı mı onu bilemiyorum. Açıklanan rakamlara göre Fransa’da ve Çin’de üretilen 508, lansmanından bu yana toplam 370 bin adedin üzerinde satıldı. 2013’ten bu yana Peugeot 508 için en büyük pazar olan Çin, toplam satışların yüzde 36’sını temsil ediyor.

Bence başarılı bir otomobil olan 508, makyaj operasyonunun ardından iddiasını biraz daha artırmış. Ülkemizde de satışına başlanan ara- cın görünüm konusunda en belirgin değişimler yüzünde yapılmış. Yeni ön panjur hemen dikkat çekiyor. Daha düşey ve artık merkezinde Peugeot logosunu içeren radyatör ızgarası, ünlü öncülerine gönderme yapıyor. Bu yeni yüz, Peugeot gamının gelecekteki yeni modellerinde göreceğimiz prestijli bir marka kimliğini de simgeliyor.

Daha yatay şekilde yeniden çizilen kaput, otomobilin kalite algısını artırıyor ve bütüne daha uyumlu bir etki bırakırken, daha zarif görünüm de sağlıyor. Arka taraf daha heybetli bir görünüme bürünürken, bagajdan belirgin bir şekilde ayrılan tamponu da eskisine göre biraz daha iddialı görünmesini sağlıyor. Yaşanan bu değişimle birlikte, yeni Peugeot 508’in uzunluğu ön dingil çıkıntısı üzerinde 16 mm ve arka dingil çıkıntısı üzerinde 22 mm olmak üzere toplam 38 mm arttırılmış. Bunun yanında aracın aydınlatma elemanlarında da değişiklik yapılmış.

7 inç dokunmatik ekran

Aracın yaşam alanındaki genişlikler, sessizlik ve kullanım kolaylığı beğenimi kazandı. Bunlara eklenen 7 inçlik dokunmatik ekran ise kullanım rahatlığını artıran bir unsur olmuş. Malzeme kalitesi ise gözle görünen yerlerde oldukça yüksek. Yaşam alanında sürücü ve yolcuyu en çok rahatsız edecek konu küçük eşyaları saklayamamak

508 iyi giyimini yenilenmesiyle birlikte çok daha iyi bir duruma getirdi.

Yeni aydınlatma elemanları

tasarımı bakışlarını ve görünümünü iyileştirdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.