VW TOUAREG 3.0 V6 TDI BMT

Daha fazla güç, daha az tüketim

Auto Show - - EDITÖR -

Güncel Touareg piyasaya çıktığından beri 4 yıl geçmiş. Yani büyük SUV artık yaşlandı ve makyaj için artık doğru zaman. Ancak makyaj asla aşırı olmamalı. Dışarıda birkaç süsleme ve standart bi-xenon farlar yeterli olmuş. İçeride ise beyaz gösterge aydınlatması hemen dikkat çekerken, dizel V6’da yapılan iyileştirmeler çok daha önemli. 3.0 lt’lik makine makyajdan sonra da iki versiyon halinde sunulacak. Baz versiyonun gücü 204 HP olurken, yazımıza konuk olan daha güçlü versiyon ise 245 HP yerine 262 HP üretiyor ve iki versiyon da EU6 normunu karşılıyor.

Yeni dizel V6, Touareg’i çok iyi izole edilmiş bir şekilde sessizce harekete geçiriyor ve en küçük bir yavaşlık bile hissettirmiyor: 2185 kg’lık yüksek ağırlığa rağmen 0-100 km/s hızlanma süresi sadece 7.3 sn. VW’nin açıkladığı 6.6 lt’lik tüketim rakamı ise güncel versiyondan yarım litre daha düşük. Bu tasarruf basit bir yöntemle elde edilmiş: Sürücü ayağını gazdan çektiğinde, motor ve 8 ileri otomatik şanzıman birbirinden ayrılıyor.

Bir konuda ise dev SUV hala eskisi gibi: Yüksek ağırlığın etkileri virajlarda hissediliyor. Makyajlı Touareg Ekim ayından itibaren Almanya’da piyasaya çıkacak ve 204 HP’lik baz versiyonun fiyatı 52 bin 125 Euro’dan başlayacak.

Dört yılın ardından makyajla tazelendi: Bixenon farlar (standart) ve daha modern bir iç mekan.

Yeni dekor unsurları ve özellikle de beyaz renkli gösterge aydınlatması iç mekanda en dikkat çeken farklılıklar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.