Lüks SUV’a ufo takviyesi

Auto Show - - TUNING -

Moskovalı tuning markası Larte Design uzmanları, Lexus LX 570 modeline adeta bir uzaylı makyajı uyguladı. Off-road temsilcisi, 22 inçlik devasa lastikler üzerinde yola çıkıyor.

Larte Design imzalı Lexus LX 570 eğer Amerikalıların 51. Bölgesi’nde geziyor olsaydı, muhtemelen sıradan bir araç olarak kayıtlara geçerdi. Sonuçta o bölgede çalışan ajanlar birçok olaya, hatta ve hatta uzaylılara bile alışkın bir ruh haline sahiptirler. Neyse ki bu araç o bölgeye ait değil de, gözümüzün önünde yol alıyor. Tuning firması Larte buna karşın, dev SUV’a yine de bir uzaylı görünümü vermeyi uygun görmüş. Toyota Land Cruiser modelinin kardeşi konumundaki LX 570’e mühendisler, ilk etapta köşeli hatlara sahip bir spoyler kit uygulayıp, SUV’u 22 inçlik hafif alaşımlı metal jantlar üzerine konumlamayı tercih etmiş. Büyük jantlar sayesinde SUV’un süspansiyon sistemi biraz daha sertleştirilip sportif hale getirilmiş. Larte tasarımcıları Lexus’u görsel açıdan sürüngene çevirerek, araca timsah (Alligator) ismini uygun bulmuşlar.

Devasa boyutuna karşın çok kıvrak

2.7 ton boş ağırlığa sahip SUV’un ön tamponunda bulunan bolca hava girişleri, sivri kenarlarla birleştirilerek dikkatleri üzerine çekiyor. Radyatör ızgarası yenilenirken arka bölümde yine benzer bir tasarım kullanılıyor. Tasarımcılar SUV’un arka kısmını daha çekici hale getirmek için sportif egzoz sistemine yer vermiş. Sağ ve sol tarafa birer egzoz çıkışı ile özel tasarım difüzör Alligator’e gereken hırçınlığı veriyor.

Kaputun altında ise gerekli ataklığı sağlamak için, 383 HP güce sahip 5.7 lt’lik V8 motor görev alıyor. Toplamda 546 Nm tork sunan dev timsahın 0-100 km/s hızlanma değeri 7.4 sn olarak açıklanıyor. LX 570’in maksimum hız ise 220 km/s olarak belirlenmiş.

Sert ve keskin hatlar yırtıcılığını öne çıkartıyor.

Üç tona yakın ağırlığı ile tüm

vahşetini ortaya koyan Alligator bir Lexus LX 570. 383 HP güce sahip 5.7 lt’lik V8 motor 546 Nm tork üretiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.