Paris’te otomobil modası

Fransa’nın moda başkentinde 120 dünya yeniliği

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

Frankfurt’ta teknolojiler, Detroit’te yakıt canavarları sergilenir. Paris’te ise her zaman 4 tekerlekli modayı izleriz. Otomobil dünyası iki yılda bir Seine Nehri’nin ke- narında buluştuğunda, her şey bir nebze daha sıra dışı ve aşırı olabiliyor. Burada hem lüks hem de tuhaf modeller, halkın karşısındaki ilk testlerini veriyor. İki haftadan da uzun bir süre açık kaldığından ise Pa- ris Otomobil Fuarı, neredeyse her zaman ziyaretçi rekorları kırıyor.

Paris’in sözünü ettiğimiz karakterine uygun yıldızlarını şöyle sıralayabiliriz: MercedesAMG GT, Lamborghini Asteri-

on, VW XL Sport, Renault Espace, Citroen Divine DS… Burada geleceğin seri üretim otomobillerinin dışında, yeni trendler yaratan şov otomobilleri de sergileniyor. İşte bu nedenle fuarın devasa salonlarında, geleceğin modasının izlerini sürme- ye karar verdik. Meslektaşlarımız Paris’te ilk kez sergilenen veya start alan 5 yeni trend yakalayabildi: Sanatsal tasarımlar, alçak tavanlar, dokunmatik kontroller, çok daha uzun aydınlatma menzilleri ve mavi renk….

PEUGEOT QUARTZ

MAZDA MX-5

MERCEDES

AMG GT

BMW 2 CABRIO

FERRARI 458 SPECIALE A

TOYOTA C-HR

CONCEPT

İki yıl önceki Paris Fuarı’nı milyon kişi gezmişti. Tokyo (903.000) ve Frankfurt (880.000) fuarları ise daha az ziyaretçi çekebilmişti. Ancak bu yüksek sayının ardındaki neden, Paris’in 2 hafta boyunca açık kalması. Meslektaşlarımız Stefan Vosvinkel (solda) ve Joachim Staat, yeni Renault

Espace’ın önünde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.