Geniş ve konforlu

BMW 2 ACTIVE TOURER

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

BMW, uzun zamandır gelen müşteri taleplerini karşılamak üzere geliştirilen Premium Kompakt MPV sınıfındaki ilk otomobiliyle devrim sayılabilecek bir hamle yaptı. Geleneksel arkadan itişli ısrarına son vererek ilk önden çekişli otomobilini üretti. Aynı zamanda BMW 218i Active Tourer, yeni geliştirilen 3 silindirli 1.5 lt turbo benzinli motora sahip ilk BMW olma özelliğini de taşıyor.

Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda (6-16 Mart) dünya prömiyeri gerçekleşen BMW 2 Serisi Active Tourer ile Alman marka, daha önce olmadığı ve gelecek vaad eden yeni bir otomobil kategorisine iddialı bir giriş yapıyor.

BMW 2 Serisi Active Tourer ile ilk tanışmamız Dalaman havaalanında oldu. Kompakt boyutlardaki otomobil, BMW dinamik tasarımına ve segmentinin gerektirdiği işlevselliğe sahip. Bacaklarınızı aşağı sarkıtabildiğiniz yüksek oturma pozisyonu ve ferah tavan yüksekliği ile kendinizi bir SUV kullanıyor gibi hisseder- ken, boydan boya cam tavanı, geniş iç hacmi ve kaliteli iç mekanı her zamanki BMW standartlarını arayanları mutlu ediyor.

BMW modellerinde ilk kez sunulan üç silindirli, turboşarjlı, 1.5 lt hacimli, verimli motor, 136 beygir güç üretirken, düşük emisyon oranları ve 1250 devir/dakikada verdiği maksimum 220 Nm tork değeriyle ilgi çekiyor. Standart olarak sunulan, 6 ileri oranlı Steptronic şanzıman ise Mini Cooper’da daha önce kullanılan ancak 2 serisi için uyarlanmış, özel bir vites kutusu. Seri vites geçişleri ve akıcı kullanı-

BMW 2 Serisi Active Tourer Luxury Line, Sport Line ve M Sport adlı 3 faklı donanım paketiyle satılacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.